W Nieborowicach powstaje nowoczesny szpital

W Nieborowicach powstaje nowoczesny szpital
Foto: Brus Lachowicz-Architekci

Specjalistyczna placówka medyczna powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie DK78 na terenie Nieborowic. Nowy szpital zostanie otwarty w przyszłym roku i jeśli tylko uzyska kontrakt NFZ, może być konkurencja m.in. dla lecznicy w Knurowie.

Szpital Chirurgii Mikroinwazyjnej został zlokalizowany za karczmą Wrazidlok i choć budowa idzie pełną parą inwestor, warszawska spółka SNH, nie udziela zbyt wielu informacji na temat prowadzonych w tym miejscu działań.

Szpital o charakterze specjalistycznym będzie posiadał oddziały chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii i ortopedii. Dla pacjentów dostępnych będzie 27 dwuosobowych pokoi z łazienką.

Kompleks ma mieć powierzchnię użytkową przekraczającą 4 tys. metrów kwadratowych, powstanie również układ drogowy pozwalający na bezproblemowy dojazd do szpitala. Prace budowlane powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Konkurencji obawia się m.in. szpital w Knurowie, co podkreślał podczas spotkania z radnymi miasta Michał Nieszporek, starosta gliwicki. Nowa placówka nastawiona będzie na najbardziej dochodowe dla szpitala dziedziny, co pozwoli na szybki zwrot inwestycji, a dzięki dobrej lokalizacji i posiadaniu wysokiej klasy wyposażenia, może mieć spore szanse w walce o kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.

R.

Komentarze

  1. a gdzie mozna skladac CV,bo nikt nic nie wie?????

  2. Myślisz o firmie FIZJOFIT? Tak to rzeczywiście XXI wiek.

  3. Rehabilitacja XXI wieku już jest koło Knurowa zaraz obok AUCHAN

  4. Dawno mnie nie było na forum ale jak widze moderator w obawie przed krytyką władzy wprowadził obowiązek podania poczty i krytyki jak na lekarstwo a ktoś to trąbi o wolności słowa i niby demokracji ale chyba na Białorusi .
    Ale co do szpitala w Knurowie powinno się go zamknąć i to natychmiast bo co to za szpital z niesprawnym aparatem RTG , syn zgłosił się z urazem nogi i został przyjęty ale na 7 listopada to jest jakaś kpina jak można odesłać chorego ze spuchniętą nogą nie wiadomo czy to złamanie ,skręcenie czy coś innego . Jak tylko będzie możliwość leczenia gdzie indziej to moja noga ani mojej rodziny w Knurowskim szpitalu nie stanie. Ale ogrodzenie będzie OK i prawie za darmo.

  5. może będzie w końcu w naszej okolicy szpital jak na XXI wiek przystało. może też od razu po wejściu do niego nie będzie takiego szpitalnego smrodu

  6. I bardzo dobrze, że powstanie alternatywa dla knurowskiego szpitala! A knurowski szpital powinno się przekształcić w muzeum medycyny ubiegłego wieku z dyrektorem E. jako głównym eksponatem niegospodarności.

  7. No to szacunek dla pacjenta będą mieć teraz w Knurowie w szpitalu (jak powstanie ten) i tak powinno być

  8. Jaka konkurencja??..

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość (konieczna akceptacja moderatora przed publikacją).

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Gorące oferty