Najpierw parking, później nowy asfalt [zdjęcia]

Najpierw parking, później nowy asfalt [zdjęcia]
Foto: miastoKnurów.pl

Od niemal 3 tygodni w rejonie ulicy Mieszka I pracują robotnicy. To pierwszy etap remontu, który ma objąć odcinek od Kazimierza Wielkiego do Dąbrowskiego.

Tempo prac nie powala, jednak widać już pierwsze efekty prowadzonych w tym miejscy działań. Od strony terenu zajmowanego kiedyś przez plac zabaw wydzielono pas pod nowe miejsca parkingowe. Mają one powstać w pierwszej kolejności, tak aby mieszkańcy podczas remontu kolejnych części drogi mogli z nich korzystać.

Łącznie dzięki przebudowie drogi ma powstać 41 nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Zarówno nawierzchnia drogi, jak i jej podbudowa będą wymienione, w planach jest także wykonanie nowego chodnika, odwodnienia i oświetlenia.

Jak informuje knurowski magistrat w czasie remontu przejezdność drogi ma być w maksymalny sposób zachowana, chodzi m.in. o dojazd do garaży oraz budynków. Częściowo mogą jednak występować problemy z parkowaniem.

Całość prac powinna zakończyć się w listopadzie, wykonawcą jest konsorcjum firm FIL-BUD i Eurotech, które w przetargu zaoferowały kwotę 983 tys. złotych.

RM

Komentarze

  1. I bach do inspektora foteczki z brakiem kamizelek! Raz raz

  2. Tylko niech znowu nie stawiają tam tych przeklętych progów, moją ładą już nieraz otarłem tam miską…