Wczasy w Lanzarote

Wczasy w Lanzarote

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się spędzić urlop poza granicami kraju. Przy wyborze miejsca wczasów bardzo często korzystają oni z pomocy biur podróży, które posiadają szeroki wybór i starają się dopasować ofertę do potrzeb klienta. Jednym z miejsc godnych uwagi jest Lanzarote, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Lanzarote jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, która wchodzi w skład Wysp Kanaryjskich. Turystów zachwyca przede wszystkim przepięknym i wyjątkowym krajobrazem, który zawdzięcza znajdującym się na niej wulkanicznym stożkom. Z kolei bogata wulkaniczna roślinność dodatkowo nadaje wyspie magii. Na tle ciemnego wulkanicznego krajobrazu kontrastują proste, białe domki okolicznych mieszkańców, którzy cenią sobie tradycyjny styl budownictwa. Brak wysokiej, betonowej zabudowy dodaje wyspie uroku. Lanzarote swoją wyjątkową architekturę zawdzięcza Cesarowi  Manrique. Jednak przepiękny krajobraz i idealnie harmonizująca z nim architektura nie są jedynymi walorami wyspy. Kolejnymi znajdującymi się na niej atrakcjami są Park Narodowy Timanfaya, jaskinie Cueva de los Verdes i Jameos del Agua, a także punk widokowy Mirador del Rio. Ponadto Lanzarote oferuje turystom przepiękne i różnorodne plaże mieszczące się u brzegów Oceanu Atlantyckiego. Każda z nich jest inna pod względem faktury i koloru piasku, który zaczyna się od złoto-białego, a kończy na grafitowym. Ciekawi atrakcji turyści najchętniej wypoczywają na pełnej życia plaży w Puerto del Carmen, z kolei ci spokojniejsi szukają relaksu na plażach Papagayo i Playa Blanca. Lanzarote jest także rajem dla amatorów sportów wodnych, szczególnie dla surferów. Z kolei na miłośników zwierząt na wyspie czekają przejażdżki safari na osłach i wielbłądach.

Godne uwagi Lanzarote w ofercie ITAKI jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu zarówno dla osób głodnych wrażeń, jak i dla tych, którzy pragną wylegiwać się na plaży. Magia wyspy, jej niezwykły krajobraz oraz szereg atrakcji turystycznych pozwolą każdemu doskonale wypocząć, jak i przeżyć wiele niesamowitych chwil.