Gierałtowice: Będzie druga tura wyborów [wyniki]

Gierałtowice: Będzie druga tura wyborów [wyniki]
Od lewej: Joachim Bargiel, Marek Błaszczyk

Żaden z kandydatów na Wójta Gminy Gierałtowice nie uzyskał wystarczającego poparcia aby wygrać wybory już w pierwszej turze. 30 listopada o głosy będą walczyć Joachim Bargiel i Marek Błaszczyk.

Na razie to nieoficjalne wyniki. Komisja wyborcza w Gierałtowicach musiała przerwać pracę z powodu awarii systemu komputerowego, jednak jeszcze dzisiaj wszystkie dane powinny zostać przesłane do PKW.

Joachim Bargiel to obecny wójt, startuje z listy KWW Moja Gmina i Powiat. Ma 67 lat, urodził się w Gierałtowicach i niezmiennie związany jest z gminą. Po ukończeniu studiów na Politechnice Śląskiej podjął pracę na uczelni, od 1998 roku włączył się w problematykę samorządu lokalnego zostając przewodniczącym Rady Gminy Gierałtowice a od października 2000 roku wykonuję funkcję wójta.

Marek Błaszczyk ma 49 lat, wykształcenie średnie i mieszka w Przyszowicach. Startuje z listy KWW Jedność i Przyszłość. W kadencji 2010-2014 pełnił rolę przewodniczącego Rady Gminy Gierałtowice. Prowadzi duże gospodarstwo rolne.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 30 listopada.

Wstępne wyniki pierwszej tury głosowania:

 • Joachim Bargiel – 47,40 proc.
 • Marek Błaszczyk – 27,80 proc.
 • Tomasz Kowol – 19,41 proc.
 • Mariusz Pawluk – 5,39 proc.

Frekwencja w niedzielnych wyborach na terenie gminy Gierałtowice wyniosła: 53,98 proc.

RM

Komentarze

 1. Ze względu na pojawiające się komentarze mające charakter pomówień, dyskusja zostaje zamknięta.

 2. jednak tajemnica „POLISZYNELA” okaże się prawdą, że Pan Kowol będzie wicewójtem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obecny wójt już dziękuje za poparcie w swojej ulotce – z pewnością na tym „dowodzie” wdzięczności nie skończy się.

 3. mieszkaniec Gierałtowic

  Dobrze tutaj piszecie, Pan Bargiel bardzo duzo zrobil dla naszej gminy , tego mu nie mozna zarzucic !! Jest on naprawde bardzo dobrym czlowiekiem ! I przez to jego pracownicy wykorzystuja to…. Nic sobie z niego nie robia . Dla niektorych Pan pracujacych na Gminie powinni otworyc stolowke badz pizzerie bo tak ciezko pracuja, ze musza sobie jedzenie zamawiac i w te zimna biedne musza wychodzic to odebrac od dostawcy !! A jak niosa to dumnie na rekach !!!! Soryyyy – ale w ktotym zakladzi pracy one by sie mialy tak dobrze ??? I co poniektore Panie koncza wczesniej prace a przesiaduja w Urzedzie i popijaja kawke z kolezankami ! Mam nadzieje, ze Wojtem zostanie Pan Blaszczyk i zrobi w koncu w Urzedzie z personelem porzadek !!!!!!

 4. Hahahaha nie rozsmieszajcie mnie tymi haslami, ze rozpisywany jest konkurs na dane.stanowisko !! Hm….moze i jest, ale z gory jest załozone kto bedzie tam pracował !!Te cale konkursy to jedna wielka ściema !! Jeżeli nie masz kogos z rodziny kto tam pracuje badz zna sie dobrze z Wójtem to zapomnij o jakiejkolwiek pracy czlowieku !!! Mozna byloby tu nazwiskami podac, kto komu zalatwil prace !!

 5. Naszemu obecnemu Wójtowi najlepiej wychodzi chodzenie do kościoła i witanie się ze wszystkimi na imprezach , zatrudnianie osób z rodziny pracownikow nawet jak nie ma dla nich odpowiednich stanowisk niech zajmie się pilnowaniem porządku na terenie Gminy i samej Gminie

  • bez komentarza

   Za to Przewodniczącemu RG kadencji 2010-2014 (czytaj p. Błaszczykowi) najlepiej wychodzi rozdawanie cukierków na festynach i dożynkach gminnych, jak również odwiedzanie kościołów gminnych tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej i to nie tylko na mszach … A co do zatrudniania osób z rodziny to jakbyś nie wiedział na każde stanowisko na którym aktualnie jest wakat jest rozpisany konkurs, który również jest publikowany w BIPie (Biuletynie Informacji Publicznej), więc jeżeli tylko posiadasz odpowiednie kwalifikacje, a będzie jakiś taki konkurs to startuj nikt Ci nie broni:)

   • więc jakie kwalifikacje posiada żona kierownika referatu organizacyjnego by być doradcą Wójta

   • więc jakie kwalifikacje posiada żona kierownika referatu organizacyjnego by być doradcą Wójta , a jakie pozostali jego doradcy?

 6. Mieszkaniec Gminy

  Kolego nazwiska pisze się z dużej litery to tylko świadczy o twoim wykształceniu. Wójt powinien wiedzieć co gdzie i kiedy i zarządzać ludźmi w taki sposób żeby ludzie w gminie nie mówili nic złego na rządzących. Dwie kadencje temu jak powstawał zakład PGK jego obecny prezes miał startować na najwyższe stanowisko w Gminie ale dogadał się z co niektórymi osobami u władzy i odpuścił , za to ma się teraz znacznie lepiej niż pan Bargiel. Patrz oświadczenia majątkowe. Poza tym skąd mamy pewność ze za pare dni czy tygodni PGK nie podniesie opłat za wodę i ścieki żeby dogodzić swoim zarządzającym i zapewnić im godziwe wypłaty a zwykli pracownicy od lat maja takie same wynagrodzenie, Rada nadzorcza i inspektorzy PGK to dobrzy znajomi obecnego Wójta .

 7. won z blaszczykiem !

 8. gierałtowski ziomek

  Tylko nie Błaszczyk! Ten człowiek uważa, że ma być tak jak on chce i tylko on ma rację. To, że czasem coś zasponsoruje nie oznacza, że będzie dobrym wójtem trzeba też mieć podejście do ludzi umieć, słuchać i kierować się obopólnym dobrem, wszystkiego kasą nie da się załatwić! Poza tym w gminie są 4 sołectwa i trzeba mieć wszystkie na uwadze. Obawiam się, że pod rządami Pana Błaszczyka będzie się liczyło tylko jedno wiadomo, które.
  Gminie przydałaby się zmiana, nowy uczciwy gospodarz niemający na uwadze własnych interesów, (np. zalane miejsce zamieszkania), ale dobro całej gminy i jej mieszkańców niestety nie było odpowiedniego kandydata! Czym wykazał się Pan Kowol, jako radny powiatowy? Jakoś nie powiodło mu się tym razem to chyba też o czymś świadczy! mam nadzieję, że ktoś inny zostanie wicewójtem!
  W drugiej turze trzeba wybrać mniejsze zło!

 9. pracownik gminny

  bargile nie

 10. tylko pan błaszczyk

 11. Widać po ogłoszeniu wstępnych wyników elektorat pana Błaszczyka próbuje walczyć w komentarzach. No cóż próbujcie, próbujcie…

 12. Bargiel górą

  Narzekający na Bargiela zobaczcie ile w gminie się zmieniło za Jego rządów. Tak rozwiniętej infrastruktury społecznej ze świecą szukać w gminach wiejskich. Porównajcie drogi w Gminie a choćby w Knurowie.

  • jeśli łatanie dziur na ul Gierałtowickiej w Przyszowicach (przed wyborami) miało przynieść jakiś pozytywny skutek to chyba się Bargiel pomylił. Nie dosyć że odwalona na chama robota to wszędzie pełno drobnego żwiru po kilku dniach od tej profeski. Jedzie się dzięki temu cudownie, tym bardziej że cześć dziur jest podsypana tym czymś trochę wyżej..Bardzo dziękuję za takiego wójta, który wydaje kasę z budżetu gminy na tak chamsko odwaloną robotę. Nie tego oczekiwałam po rządzących. Czy naprawdę lepiej wydać mniej na coś co nie wytrzyma tej zimy?

 13. Od zawsze głosowałem na Pana Bargiela ale czas na zmiany Pan Bargiel już nie rządzi na gminie tylko pracownicy. Czas na zmiany mam nadzieję iż Pan Błaszczyk jak zostanie Wójtem to zrobi tam porządek. Jak na razie pracownicy Gminy to sami znajomi i rodzina pracowników, a jak coś się chce załatwić to trafia się na mur. Przyzna się że nie głosowałem w pierwszej turze na Pana Błaszczyka ani nie na Pana Bargiela, ale teraz zagłosuję na pana Błaszczyka mam nadzieję że wygra!!!

 14. Sa takie osoby w Gminie ktore na gminnym paliwie jezdza na zakupy w czasie pracy odbieraja dzieci ze szkoly !! Czy ktos to w koncu zmieni ?!!??

 15. URZĄD Gminy to jedno wielkie bagno….pracownicy przychodzą na którą godz chcą ! Nikt tego nie sprawdza, codziennie Panie urządzają sobie spacerki do sklepów !!! Ciekawe w którym zakładzie pracy mają się tak dobrze, jak u nas na Gminie !!! Pracują tam same rodziny !!! To jest jeden wielki b….. !!! Najwyższy czas żeby ktoś się wziął za pracowników i zrobił z nimi porządek !!

 16. Na miejscu Pana Błaszczyka wyprowadził bym się z tak popieprzonej Gminy i zawiści ludzi którym w oczy kole to do czego doszedł uczciwą pracą.
  Każda inna gmina przyjęła by takiego dobrego gospodarza z otwartymi rękami…Czy ktoś wie ile ludzi zatrudnia (nie na lewo)i jakie podatki płaci???
  Życzę każdej gminie przynajmniej jednego takiego mieszkańca.

 17. no proszę – trzeba zapamiętać – czy te rewelacje się sprawdzą po 30 listopada – i P. Kowol dostanie stanowisko wicewójta – bo ludzie gadają różne rzeczy – jak to okaże się prawdą – to powinien P. Bargiel stracić stanowisko – i wylecieć z hukiem z Gminy!!!

  • Zmęczony stary mieszkaniec Gierałtowic

   W dzisiejszych Wieściach Gminnych Wójt Bargiel dziękuje za poparcie Kowolowi ciekawe czy tylko na podziękowaniach się skończy czy będzie jakaś intratna posadka dla znajomych i rodziny a co nie takie rzeczy się robi …

 18. pięknie – ładnie
  A kto sponsoruje większość klubów sportowych, konkursów dla dzieci – może prezes wodociągów w Przyszowicach albo Wójt ?????
  Pan Błaszczyk chyba jako jedyny nie pobierał diety jako radny – możecie to sprawdzić !!!! Ma więcej niż inni – bo nie wystaje od najmłodszych lat po sklepem z piwem w ręce tylko pracuje na swój kapitał i pomnaża go. Może zaczniecie uczyć się i pracować a nie „zowiścić” innym. P. Bargiel na emeryturę – bo nie panuje nad urzędnikami – godz. 8.00 a panie i panowie na zakupach, godz. 13.00 a pracownicy zaczynają „fuchy” u prywatnych osób. etd – tajemnica Poliszynela – przerost zatrudnienia – kosmiczny – pełno znajomków i pociotków – może zaprzeczycie?? niech młodzi zaczną się wykazywać.
  i najnowsze informacje – propozycja wicewójcostwa dla p. Kowola jak odda swój elektorat p. Barglowi – i co – to nie jest skandal na miarę warszawki????? a sołtys Chudowa oboma rękami za tym.

 19. Pan Bargiel jaki był taki był…. ale na Pana Błaszczyka nie oddam głosu choćby był ostatnim człowiekiem na ziemi!!!! Miałem z nim styczność gdy miałem praktyki na jego gospodarstwie w Paniowach i nie powiem że jest miłym człowiekiem!!! Każdy mierzy ludzi swoją miarą a pan Błaszczyk odmierza ludzi w pieniądzach!!!!

 20. Bargiel na wójta!!!! nie ma innej opcji.

 21. Ludzie tylko nie Błaszczyk!!!!!!

 22. To, że ktoś funduje ołtarz w parafialnym kościele, wcale nie oznacza, że będzie dobrym wójtem. Gmina składa się z czterech sołectw, nie tylko jednego. Wątpliwe są również „dobre” intencje odnośnie terenów zagrożonych powodzią. Wszystkie kopalnie na terenie gminy w ogromnej mierze wpływają na gospodarkę wodną, a Pan kandydat zainteresowany jest tylko jedną.

  • Zmęczony stary mieszkaniec Gierałtowic

   Zauważ że inne kopalnie wywiązują się z spisanych porozumień i zobowiązań względem gospodarki wodnej na terenie gminy Gierałtowice… ale ciebie to nie dotyczy ponieważ mieszkasz na górce ciekawe jak twoja górka stanie się doliną wtedy zmienisz punkt widzenia… Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

   • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

    Dobrze napisane, ciekawe tylko, jaka byłaby opinia na temat gospodarki wodnej gminy Zmęczonego starego mieszkańca Gierałtowic, emerytowanego górnika jeszcze kilka lat temu, gdy gruba była JEGO żywicielką…

 23. mieszkanka gminy

  oby wygrał Pan Bargiel a nie P. Błaszczyk

 24. Pan Bargiel ma juz emeryture, wiec powinien dać juz sobie spokój niestety apetyt rosnie w miarę jedzenia wiec pcha sie ile wlezie.
  Nie ulega jednak wątpliwości ze jest to czlowiek wykształcony, który potrafi sie wysłowić w przeciwieństwie do pana Błaszczyka…jedno z publicznych wystąpień i hasło „młodzi aktorowie”. Dla mnie ktoś kto nie potrafi zlożyć poprawnie zdania nie powinien reprezentować gminy i druga sprawa mało ma kasy z milionera chce być multimilionerem??
  Wiec chyba wole mniejsze zlo…P.Bargiel

 25. Tylko nie Błaszczyk! Wszędzie by się wcisnął jakby mógł żeby tylko więcej kasy mieć…

  • mieszkaniec gminy

   Puknij się w głowę, chyba nigdy Cię nie dosięgła żadna tragedia. Pan Błaszczyk nikomu nigdy pomocy nie odmówił nawet będąc za granicą. I jeszcze o jakiej ty kasie mówisz, chyba pracujesz na gminie lub w PGK i boisz się o stołek. W urzędzie gminy Pilchowice pracuje 50% mniej ludzi niż w naszym urzędzie. Jakbyś był kiedyś poszkodowany przez powódź tobyś zrozumiał, że czas na zmiany w naszej gminie ale widocznie zawsze miałeś sucho w domu na podwórku. Od pana Bargla i jego ferajny nigdy pomocy nie otrzymałem w przeciwieństwie do pana Błaszczyka.

 26. Zmęczony stary mieszkaniec Gierałtowic

  Wójt Bargiel zrobił naprawdę dużo dobrego i tego nikt mu nie zarzuci jednak pozostaje pytanie co mógł zrobić, nie ma żadnej promocji naszych terenów inwestycyjnych, Urząd pracuje jak chce są tworzone jakieś sztuczne stanowiska aby znajomych Wójta zatrudnić jako mieszkaniec jestem temu przeciwny dlaczego prezes spółki odpowiedzialny za dostawę wody i odprowadzenie ścieków w 2012 roku zarobił zgodnie z oświadczeniem majątkowym 274 867.45 zł. (źródło : http://www.static.gieraltowice.pl/download//6302/tadeusz-wranik.pdf) a wójt zaledwie 124 173,07 zł. w analogicznym okresie ( źródło: http://www.static.gieraltowice.pl/download//6295/joachim-bargiel.pdf ). Jako gmina powinniśmy wykorzystywać swoje położenie w rejonie skrzyżowania szlaków komunikacyjnych jakoś sąsiedzi potrafią aktywnie pozyskiwać inwestorów i sukcesywnie zwiększać przychody budżetu z tytułu podatków za grunty, jednak coś jest nie tak gdy w koło inwestorzy budują a u nas NIE, tak trzymajmy się kopalń i co wówczas kupimy pontony i będziemy ryby łowić jak kopalnia upadnie ( a na to się zanosi w świetle wydarzeń makroekonomicznych ) a teren gminy zaleje woda. Ludzie obudźcie się dlaczego można działać z KWK Knurów i KWK Budryk tylko zawsze z Makoszowami są problemy ?. Może jest brak woli z strony zarządu tej kopalni ?. Gmina nie jest w stanie zablokować eksploatacji ona wydaje jedynie opinię odnośnie planu ruchu a decyzję i tak podejmuje Wyższy Urząd Górniczy.

  Zmęczony stary mieszkaniec Gierałtowic – emeryt górniczy

  • Dobrze mówisz. Ale zuważ, jeśli zwiększa się kategoria szkód górniczych to ziemia traci na wartości. Jeśli masz trochę ziemi to stracisz paręset złotych, jeśli masz dużo to straty idą w miliony. Teraz już rozumiesz o co biega???

  • Twierdzisz że Wójt za mało promuje tereny inwestycyjne. Nie zgodzę jednak z tą opinią ponieważ sąsiedni Knurów również ma tereny inwestycyjne i z tego co się słyszy – zazdroszczą nam powstającej strefy. U nich nie chce się nawet pojawić pies z kulawą nogą. Oczywiście mogą tam postawić kolejny market ale co to za rozwój ?

 27. Byle nie pan Błaszczyk