Wyniki głosowania na prezydenta Knurowa w poszczególnych obwodach

Wyniki głosowania na prezydenta Knurowa w poszczególnych obwodach

Adam Rams bezsprzecznie wygrał wybory na prezydenta Knurowa, pokonując rywali w pierwszej turze. Poparcie dla obecnego prezydenta wyniosło aż 74,29 proc. głosów. Jak prezentują się wyniki głosowania w poszczególnych obwodach?

Frekwencja w wyborach na prezydenta Knurowa wyniosła: 41,07 proc.

Procentowo najwięcej osób uprawnionych głosowało w obwodzie nr 18 (Krywałd i Stare Szczygłowice): 49,96 proc, najmniej w obwodzie nr 10 (ul. Kazimierza Wielkiego): 33,56 proc.

Wybory, wykres, prezydent wyniki 2014

Wybory, wykres, prezydent porównanie 2006 - 2014

Obwód głosowania nr 1

Artur Jankowski: 111 głosów
Adam Rams: 550 głosów
Piotr Stachurski: 67 głosów

Obwód głosowania nr 2

Artur Jankowski: 69 głosów
Adam Rams: 316 głosów
Piotr Stachurski: 50 głosów

Obwód głosowania nr 3

Artur Jankowski: 136 głosów
Adam Rams: 668 głosów
Piotr Stachurski: 71 głosów

Obwód głosowania nr 4

Artur Jankowski: 56 głosów
Adam Rams: 347 głosów
Piotr Stachurski: 26 głosów

Obwód głosowania nr 5

Artur Jankowski: 64 głosy
Adam Rams: 339 głosów
Piotr Stachurski: 41 głosów

Obwód głosowania nr 6

Artur Jankowski: 58 głosów
Adam Rams: 332 głosy
Piotr Stachurski: 46 głosów

Obwód głosowania nr 7

Artur Jankowski: 76 głosów
Adam Rams: 441 głosów
Piotr Stachurski: 28 głosów

Obwód głosowania nr 8

Artur Jankowski: 73 głosy
Adam Rams: 443 głosy
Piotr Stachurski: 29 głosów

Obwód głosowania nr 9

Artur Jankowski: 67 głosów
Adam Rams: 476 głosów
Piotr Stachurski: 32 głosy

Obwód głosowania nr 10

Artur Jankowski: 82 głosy
Adam Rams: 444 głosy
Piotr Stachurski: 41 głosów

Obwód głosowania nr 11

Artur Jankowski: 98 głosów
Adam Rams: 524 głosy
Piotr Stachurski: 62 głosy

Obwód głosowania nr 12

Artur Jankowski: 93 głosy
Adam Rams: 469 głosów
Piotr Stachurski: 60 głosów

Obwód głosowania nr 13

Artur Jankowski: 190 głosów
Adam Rams: 542 głosy
Piotr Stachurski: 98 głosów

Obwód głosowania nr 14

Artur Jankowski: 129 głosów
Adam Rams: 493 głosy
Piotr Stachurski: 67 głosów

Obwód głosowania nr 15

Artur Jankowski: 124 głosy
Adam Rams: 368 głosów
Piotr Stachurski: 75 głosów

Obwód głosowania nr 16

Artur Jankowski: 156 głosów
Adam Rams: 405 głosów
Piotr Stachurski: 74 głosy

Obwód głosowania nr 17

Artur Jankowski: 139 głosów
Adam Rams: 254 głosy
Piotr Stachurski: 49 głosów

Obwód głosowania nr 18

Artur Jankowski: 135 głosów
Adam Rams: 439 głosów
Piotr Stachurski: 103 głosy

Obwód głosowania nr 19

Artur Jankowski: 74 głosy
Adam Rams: 535 głosów
Piotr Stachurski: 55 głosów

Obwód głosowania nr 20

Artur Jankowski: 43 głosy
Adam Rams: 363 głosy
Piotr Stachurski: 36 głosów

Obwód głosowania nr 21

Artur Jankowski: 56 głosów
Adam Rams: 387 głosów
Piotr Stachurski: 24 głosy

Obwód głosowania nr 22

Artur Jankowski: 1 głos
Adam Rams: 13 głosów
Piotr Stachurski: 2 głosy

Granice poszczególnych obwodów można znaleźć tutaj: http://wybory.miastoknurow.pl/knurow-obwody-glosowania

RM

Komentarze

 1. @wujek Władek

  Właśnie o to chodzi, o te budynki. Na ulicy Koziełka są takie familoki których stan woła o pomstę do nieba. Po drugiej stronie ulicy jest z kolei osiedle którego mieszkańcy zostali też wpuszczeni w maliny. Budynki są nieocieplone a ogrzewanie jest gazowe. Czynsz za te mieszkania sięga nieraz 700 czy też 800 zł. Piece gazowe mają po 15 lat, powinny być remontowane. Tam gdzie powstały wspólnoty mieszkaniowe, mieszkańcy będą wkrótce musieli je remontować bądź wymieniać z własnych środków, tam gdzie administruje gmina powinna je wymienić lub remontować gmina. Nie piszę o tym co się dzieje na III Kolonii bo to w niektórych miejscach prawdziwe getto.

 2. to nie jest mój prezydent bo ja na Niego nie głosowałam

  Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.

 3. Nam zależało na dobru mieszkańców i poprawie ich życia. Wam widać zależy na pomnikach takich jak basen aby znów odhaczyć sukces. Lubicie mamić ludzi obrazkami i wiecie, że łatwo się na to złapią. Tymczasem gdy odwiedzałem ludzi , tynk na familokach przy ulicy
  Koziełka się sypie, panuje grzyb na klatkach schodowych które są niepomalowane. Ludzie mieszkają w warunkach które nie służą ich zdrowiu.
  W jednym z mieszkań była rodzina w której był chory na płuca który oddychał przez specjalny aparat tlenowy a na ścianie przy której stał ,grzyb sięgał 1 metra. Ten chory na pewno nie poszedł na wybory bo by się udusił. Przy budynkach nieład , gmina w ogóle nie dba o otoczenie familoków, nie kosi trawy.
  Ludzie są zniechęceni do wszystkiego i mamienie ich obrazkami widać przynosi wyborczy sukces.
  Gmina to nie są budynki, baseny , fontanny, gmina to są przede wszystkim ludzie o których zapomniano.

  • A może było by lepiej, jakby mieszkańcy zadbali o swoje obejście, zamiast ciągle siedzieć i pić piwo? Ja wokół swojego domu zamiatam, plewię, zbieram śmieci i papiery. Jak mam grzyb na ścianie (niestety, teraz to plaga i występuje on wszędzie) to go usuwam i maluję ścianę a nie czekam aż mi ktoś przyjdzie w tym pomóc. Tak, ludzie są zniechęceni do wszystkiego, masz rację. Szczególnie do pracy. Najlepiej jest nic nie robić, narzekać i czekać aż mu dają.

  • I tak gwoli sprostowania. Drogi Panie. Gmina to są budynki, baseny, fontanny i inne elementy, które składają się na ogólną użyteczność publiczną. Gmina ma robić to, co w domyśle (bo logiczne jest, że nigdy tak nie będzie) ma służyć wszystkim mieszkańcom. Od usuwania grzyba na ścianach nie jest prezydent miasta, chorym ludziom pomaga służba zdrowia, od naprawiania elewacji budynków jest ich właściciel lub spółdzielnia mieszkaniowa. Jestem młodym człowiekiem, ale jak patrzę na taki populizm to mnie ściska. Mylisz Pan pojęcia, nie masz podstawowej wiedzy i wciskasz ludziom kit. W rządzeniu najważniejszy jest rozsądek. Jeśli ktoś (bo tak zrozumiałem z komentarzy innych osób) kandyduje na prezydenta i pisze o tym, że chce się zajmować grzybem na ścianach i chorym człowiekiem (współczuję ale nie o tym tutaj mowa) to wydaje mi się, że zamiast startować w wyborach na burmistrza, prezydenta czy sołtysa powinien podjąć się w wolontariat. Myślę, że wtedy dotrze Pan do wielu osób, których dotykają takie problemy. No chyba, że nie o pomaganie tutaj chodzi a o coś innego? Bo wolontariat jest darmowy, przypominam.

  • Mieszkania są towarem tak jak inne dobra. Ja moje mieszkanie na WP kupiłam sobie za pełną cenę, bez dotacji, refundacji.
   Ludzie od pokoleń mieszkają na familokach chociaż mogli dawno z nich uciekać.
   My mieszkańcy mamy teraz kłopot bo nie zgadzacie się na rewitalizację zaproponowaną przez UM.
   Najlepiej by było wybudować wam osiedle domków jednorodzinnych w wam te domki podarować.
   Wy chyba nie myślicie, że miasto wybuduje wam nowe domy.

   Co mają w tym przypadku powiedzieć młodzi ludzie, którzy na swoje domy albo mieszkania zaciągnęli kredyty ze spłatą przez 30 lat?

   • W żaden sposób z waszymi odpowiedziami się nie zgadzam. A ty młody widać, że jesteś jeszcze za młodym, by prowadzić tutaj dyskusję. braveheart nie startował w wyborach na prezydenta Knurowa tak jak rozumiem to z twojego komentarza. Jemu chodzi o to, że właściciel musi dbać każdorazowo o swój budynek i jego otoczenie. Jeśli ktoś ma dom prywatny to do właściciela należy jego remonty i otoczenie, jeśli budynek należy do spółdzielni mieszkaniowej to ona musi odpowiednio o to zadbać, ale jeśli budynek należy do miasta to one musi odpowiednio troszczyć się o warunki, które wam panują i nie dopuścić, by na korytarzach widniały grzyby, a wokół budynku rosła metrowa trawa. A zauważam, że panu braveheartowi chodzi właśnie o budynki, które należą do miasta, a jest ich w Knurowie bardzo dużo. Z moim wiedzy są to na pewno budynku III i IV kolonii, czy budynki przy ul. 1-go Maja 2, 6 oraz z tego co wiem ul. Wolności 39 i 41 (dwie duże kamienice). Wejdźcie do tych budynków na klatki schodowe i sami skomentujcie jakie tam panują warunki i czy mam odpowiadały, by w XXI wieku taki stan bytu. Mieszkańcy nie mają sprawa zadbać o ten stan, gdyż budynek nie jest ich własnością.

    • To dlaczego jedne są zadbane, wkło jest posprzątane i widać porządek a inne zaniedbane i zagrzybione? Proszę mi wyjaśnić, skoro twierdzisz Pan, że jestem za młody na dyskusję, skąd taka dysproporcja? Mieszkają tam koledzy prezydenta, czy może po prostu mieszkańcy dbają o to, gdzie mieszkają? Dlaczego przy jednych widać rodziny z dziećmi, które się bawią w czystym i przyjaznym otoczeniu a przy innych widać chlejących piwo nierobów?

     http://miastoknurow.pl/35017,mieszkancy-iii-kolonii-niechetni-remontom-budynkow.html

     A co z tą sprawą? Bo jak czytam to sam nie wiem co o tym myśleć. Tak źle, tak niedobrze.

 4. No z tym Lubie K to jakaś porażka. Kandydat na Prezydenta nawet na radnego się nie załapał. Ciekawe jakby wystawili Sanecznika czy by ugrali coś więcej, ale tego to NIK nie wie.

 5. A gdzie się podziewa nadaktywny „braveheart”??? Czyżby nowy nick ? Pewnie leczy chore stawy w palcach u rąk. Dwa lata klikania w klawia.turę robią swoje. I TAKI MARNY WYNIK OJOJOJ. Ale co tam,ks.Marek podmucha na paluszki.W końcu przez 4 lata trzeba znowu mącić.

 6. ile było głosów nieważnych?

 7. Ja na pana Ramsa nie głosowałam.

  Mam takie poglądy, że rządy i samorządy tak jak majtki trzeba mieniać dla czystości i przejrzystość.

 8. Jedyne co widać to że na koloniji już nie ma takiej przewagi.

  • Jedyne co widac to ze przewage ma w calym miescie.

   • Dokładnie wygrał zdecydowanie a cale Lubie knurów ma tylko jednego radnego klapa totalna i bardzo dobrze wygrał jedyny poważny kandydat…