Maciej Gogulla nowym wójtem w Pilchowicach [wyniki]

Maciej Gogulla nowym wójtem w Pilchowicach [wyniki]

Nowym wójtem w gminie Pilchowice został Maciej Gogulla. W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał poparcie na poziomie 58,50 proc. głosów, wygrywając w sześciu z siedmiu obwodów wyborczych.

Maciej Gogulla (KWW Siedem Sołectw Jedna Gmina) uzyskał łącznie 2651 głosów (58,50 proc), natomiast Joanna Kołoczek-Wybierek (Zgoda i Przyszłość) 1881 głosów (41,50 proc.). Jedynym sołectwem gdzie nie udało się zwyciężyć Gogulli była Żernica.

Maciej Gogulla ma 37 lat. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. W 2002 roku obronił dyplom na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2012 roku ukończył podyplomowe studia menedżerskie oparte na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Do 2009 roku pracownik Starostwa Powiatowego w Gliwicach, kolejno jako referent, inspektor oraz kierownik referatu gospodarski nieruchomościami. W 2009 roku w wyniku otwartego konkursu objął stanowisko Biura Rady Miasta Katowice, zostając najmłodszym wśród wyższej kadry kierowniczej katowickiego magistratu.

Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe. Jest ekspertem w dziedzinie gospodarki mieniem komunalnym, zarządzania w administracji, liderem stowarzyszenia mieszkańców gminy Pilchowice „Siedem”.

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w poszczególnych obwodach

Obwód głosowania nr 1 (Nieborowice)
Maciej Gogulla: 240 głosów
Joanna Kołoczek-Wybierek: 178 głosów

Obwód głosowania nr 2 (Leboszowice)
Maciej Gogulla: 208 głosów
Joanna Kołoczek-Wybierek: 73 głosy

Obwód głosowania nr 3 (Pilchowice)
Maciej Gogulla: 723 głosy
Joanna Kołoczek-Wybierek: 322 głosy

Obwód głosowania nr 4 (Stanica)
Maciej Gogulla: 374 głosy
Joanna Kołoczek-Wybierek: 131 głosów

Obwód głosowania nr 5 (Wilcza)
Maciej Gogulla: 626 głosów
Joanna Kołoczek-Wybierek: 242 głosy

Obwód głosowania nr 6 (Żernica)
Maciej Gogulla: 403 głosy
Joanna Kołoczek-Wybierek: 868 głosów

Obwód głosowania nr 7 (Kuźnia Nieborowska)
Maciej Gogulla: 77 głosów
Joanna Kołoczek-Wybierek: 67 głosów

RM

Komentarze

 1. Gratulacie dla Macka i Rodziny

 2. Obserwator(ka)

  Ach no i powodzenia Panie Macieju ! :)

 3. OJ wstyd wstyd jedni na drugich nalatywać…Jak każdy taki mądry to dlaczego nie było kandytatów np z Wilczy czy Stanicy jeżeli w Żernicy tacy źli ludzie mieszkają a wszędzie dookoła same anioły?Pokory wszystkim życzę a za cztery lata każdy zobaczy co lepsze a co gorsze…

  • dość pierdo%$&@^ Macika oceni się za 4 i wtedy mu będziecie lizać 4 litery, a nie wielkie napinanie, a jeszcze nic nie zrobił…

 4. Pożałujecie tego wyboru.Będziecie mieli znacznie więcej niż wieś.

 5. Wiadomo że z zernicy najwiecej Pani wójt dostala głosów bo tam najwiecej robila
  Może teraz będzie sprawiedliwość: )

  • Pilchowiczanin

   liczysz na to kolejny wójt z Żernicy… :/

   • z Nieborowic a nie z Zernicy !!! To zasadnicza roznica :D

    • Pilchowiczanin

     nie widziałem że Nieborowice ciągną przez całą ulice Górniczą się za do skrzyżowania z ulicą Gliwicką to klub malucha te z jest jeszcze u was ??

 6. Młody, Zdolny i Amibitny

  Nie dałem rady przebić się przez te wszystkie komentarze. Nie dziwi mnie już, że Polska polityka to szambo i gnój od patrzenia na który chce się rzygać, ale nie zdawałem sobie sprawy, że nawet na tak niskim szczeblu władzy istnieją aż tak ostre konflikty i podziały. Napisałbym, że przykro się na to patrzy, ale oglądanie wyczynów naszych posłów i senatorów, zaszczepiło we mnie już taką znieczulicę, że zupełnie mnie to nie rusza. Jednak od siebie chciałbym dodać tylko, że tak to My, a w zasadzie Wy, tej Polski nie odbudujecie. I nie dziwię się setkom tysięcy moich rówieśników, że uciekają stąd na zachód – im jestem starszy tym sam częściej o tym myślę. Bo od patrzenia na ten wszechobecny syf, na władzę która ma nas za ciemny lud który wszystko kupi, a teraz nawet na politykę na szczeblu regionalnym, która powinna być przecież blisko ludzi i ich potrzeb, a jest takim samym syfem i gnojem jak ta w parlamencie, to ogarnia mnie takie poczucie beznadziei i lęku o przyszłość, że faktycznie jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się wyjechanie stąd jak najdalej. I smutno, że te uczucia wywołują już nie tylko panowie posłowie, ale nawet takie niewiele znaczące (w skali kraju oczywiście) stanowisko jak wójt. A wy kłócicie się dalej, dzielcie te naród na części, wywołujcie konflikty i żryjcie się między sobą do woli. Tylko nie zdziwcie się, jak za parę lat zmęczenie tym wszystkim ludzie wyjadą do cywilizowanej części Europy, a tu zostaną sami emeryci.

 7. Byłem w urzędzie gminy w Pilchowicach Na twarzach urzędniczek ulga, radość, spokój… widok bezcenny.

 8. Żerniczanie opamiętajcie się ! Wam domy kultury a pozostałe sołectwa z łopatką w krzaki. Cala kasa szła na Żernicę !. Opinia , że w Żernicy to zawistni i złośliwi ludzie potwierdza się waszymin wpisami. Jest młody ma energię więc niech pokaże co potrafi – a obiecał wyrównać rozwojowo
  pozostałe sołectwa , ciężkie to zadanie bo Krywalski też widział tylko Żernicę. Tak więc zaległości są dwudziestoletnie.
  Gratuluję wygranemu – dziękuję przegranej , a czas pokaże co z tego wyrośnie.,, Jak cię wybrali to cię i wypieprzą ” to trzeba pamiętać. Następne
  wybory już za niecałe cztery lata. Pozdrowienia dla wszystkich.

 9. wujek Władek

  Tam, gdzie zmiany są potrzebne to niestety ich nie ma, przykładem może być, np. Knurów, a tam, gdzie wszystko funkcjonuje na jak najlepszym poziomie to są dokonywane niepotrzebne zmiany. Joanna Kołoczek-Wybierek naprawdę poprawiła jakość życia mieszkańcom w tych gminach. Spłaciła długi, które nagromadził Wilhelm Krywalski, doprowadziła do budowy kilku potrzebny dla gminy inwestycji itp. Widać, że dla ludzi to było za mało. Szkoda tylko, że ludzie nie rozumieją, że na wszystko budżet nie wystarczy i że są pewne ograniczenia, a jak dla mnie Joanna Kołoczek-Wybierek wykorzystała go celująco.

  • Wujku najwyraźniej 58,5 % glosujacych nie zgadza się z Twoją opinią. :)

  • Wilhelm Krywalski narobił długów ale proszę zauważyć ze w tym czasie Pani Joanna Koloczek Wybierek była w Radzie Gminy i to jeszcze odpowiedzialna za finanse , więc dlaczego się na to zgadzała . Teraz zobaczymy ile długów zostawiła

 10. zastanawiające jest to, że przegrał tylko w swojej rodzinnej miejscowości.

  Życzę szczęścia i zobaczymy, co będzie.

  • Jego rodzinną miejscowością są Nieborowice – w Zernicy mieszka od kilku lat. Nic tu zastanawiającego bo w Nieborowicach wygrał :)

  • Obserwator(ka)

   Jakby wygrał, to też by Cię to zastanawiało.
   Wiele polskim cebulactwem ;)

 11. nie będę już komentował wypocin p.Ani:D…mam nadzieję że p.Goguli uda się pojednać gmine tak skutecznie skłóconą przez ostanie cztery lata.

  • Nowa przewodnicząca od Gogulli już pokazała nieprofesjonalizm gratulacje, kobieta trzyma się tylko wytycznych a nie umie wybrać przewodniczących komisji, gratuluję „profesjonalizmu”, Glwice czy Knurów wybrał przewodniczących, Pilchowice nie.

   • Pani Anno :) Już koniec. Przegraliście. Niech się Pani wyluzuje i spokojnie patrzy co dalej. Przeciez nam sie Pani pochoruje od tej zgryzoty :) We are the champions :)

    • Teraz to my jesteśmy opozycją. Powiedz nie został Gogulla jeszcze wójtem, a jego Pani przewodnicząca już pokazała że jest nieprofesjonalna, nie potrafiła wybrać przewodniczących komisji, a budżet czeka, co teraz będzie wzywać radnych na prędko, Sorry ale taką mamy przewodniczącą. Nieprofesjonalna, chyba BMW, bo tylko z kartki umie czytać…Mam prawo oceniać pracę przewodniczącej mojej gminy, w Knurowie też mają problem z przewodniczącym rady tylko inny, poczytaj

     • Ma Pani prawo Pani Anno (Przeszlysmy na Ty ? Nie przypominam sobie….) komentować co Pani chcę. Ja Pani tego prawa nie odbieram :) Sygeruję tylko aby Pani się tak nie gorączkowała – jeszcze nie ma oficjalnych wyników wyborów a Pani już krytykuje Pana Gogulle, przewodniczącą, radnych itp. Czy to aby nie zbytni pośpiech :)?

   • Niektórzy tak mają że nie wiedzą kiedy przestać. :)

    Dotrze w końcu do Was, ze ludzie mają dość takiego jątrzenia? Dowalania się wszystkiego i wszystkich którzy mają czelność nie myśleć ta jak Wy? Pani Anno, ma pani tylko kilka wpisów na tym forum, ale już się pani przyczepiła pani Judyty, teraz przewodniczącej. Jak ma pani takie dobre przekazy z rady gminy, to może niech pani obiektywnie opisze z jaką „klasą” zachowała się pani wójt. Mimo że 1/3 rady to jej ludzie, to nie zdobyła się na jakieś oficjalne, publiczne wystąpienie z gratulacjami. I takich kwiatków jest więcej, a potem płacze się że „brudna kampania”, „niedobry brzydki kontrkandydat”. itp

    Naprawdę niech już Pani wyłączy internet, wszyscy na tym skorzystają, łącznie z panią. :)

 12. wygrała sprawiedliwosc:)

 13. Panie Macieju, bardzo się cieszę i gratuluję. Proszę Nas nie zawieść!!! Trzymam kciuki!!!

 14. Wygrał lepszy, bo tak chcieli mieszkańcy, więc waszym obowiązkiem jest zaakceptować demokratyczny wybór większości, a nie bluzgać i oczerniać, jak robiliście na tych forach w czasie trwania kampanii. Jest światełko w tunelu i szansa, że Gmina Pilchowice pójdzie wreszcie w dobrym, właściwym kierunku! Powodzenia Panie Wójcie!

 15. To Judyta Rams będzie sekretarzem gminy ładnie ładnie, tylko uczciwego trzeba będzie wygryźć, no chyba że mają dla niej inną ciepłą posadkę zobaczymy…

  • Witam pani Anno. :)

   I tutaj też pani przyszła mącić? Niech już pni sobie da spokój, było, mięło.
   Pan Maciej to nie JKW, nie mierzcie innych jej miarą. Nie będzie polowania na czarownice.

  • Pani Soniu eeee przepraszam tzn. Pani Anno : już dość ! Ładnie prosimy :)

  • skąd te David i Judyta?

 16. brawoooooooooooooooooo

 17. Może w Pilchowicach dzięki nowemu wójtowi będzie normalnie bo pani JKW potrafiła skutecznie skłócić sołectwa,a to co działo się przed 2 turą to już żenada. Panu Gogulli życzę powodzenia i mocnych nerwów bo nie będzie to prosta droga,teren jest trudny .Czasem myślę że czas zatrzymał się dla niektórych w latach 60-tych,nadzieja w ludziach gotowych na zmiany.Druga sprawa to gorycz przegranych w tych wyborach,koniec kolesiostwa w urzędzie.Tu znajdziecie opinie mieszkańców http://www.gmina-pilchowice.pl/

 18. Od dawna wiadomo, że FORTUNA KOŁEM SIĘ TOCZY.

 19. Skończcie jątrzyć, te czasy właśnie minęły.

  Żadnych gazetek nie rozprowadzał. Zwolennicy pani wójt przed I turą przysięgali ze widzieli robił to drugi kandydat i nagle w II turze zaczęli widzieć kogoś innego z tymi gazetkami?
  Za to do końca realizował swój pozytywny pomysł na kampanię i widać to pomogło.

 20. Jak się komuś nie podoba to niech wypierda.. proste ;) po co złodziei trzymać na gminie może to ktoś wytłumaczy ? A może ktoś kto ją tak broni to wytłumaczy coś na temat sprawy CBA i oszustw co pani wójt pisała w gazetce gminnej ? więc po co nam ktoś taki ?

 21. wprowadzam sie:)

 22. Żernica honorowa, mieszkańców nie da się kupić byle czym…

 23. Nieborowiczanka

  Jeśli wygrał to tylko dzięki „anonimowym gazetkom” które jak można się domyślać rozprowadzał i obrażał w nich Panią Wójt!! Porażka

  • mieszkanka gminy

   zgadzam się! To okropne..

  • Niestety tak to już jest, że ten kto gra fair, najgorzej na tym wychodzi… cóż-trudno, takie czasy…. miejemy tylko nadzieję, że nie sprzedają nas całkowicie podczas tej kadencji….

 24. Znajomy przed przeprowadzka do Żernicy powiedzial mi ze mam się zastanowić 3 razy bo tu ludzie zawistni mieszkają. Widac miał racje.
  Dajcie ludzie spokój….. skończcie z tym opluwaniem Albo miejcie odwagę napisac co myślicie nie pod pseudonimem a pod własnym nazwiskiem.

 25. Wyprowadzam sie

 26. Gtatulacje! Tak powinno byc! Powodzenia Panie Gogulla

 27. bo w Żernicy wiedzą jak jest … bez komentarza… jakbym mogła to bym się wyprowadziła na te 4 lata

  • No to pakuj walizy!

  • Święte słowa i tak drodzy państwo hamuje rozwój…

   • Trzeb iść w ślady Ochojca i odczepić się od tego bagna o nazwie Pilchowice zanim nas wciągnie…

   • Hamuje rozwój? Chyba w Żernicy. Na Wilczy nie ma co hamować bo pani JKW nic tutaj nie zaczęła :)

    • Zobaczymy co zacznie jej następca…

     • Oby w pierwszej kolejności rozwiązał Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ! Płacimy za wodę i ścieki najwięcej w Polsce !!!!!

      • żerniczanka

       Co racja to racja:)

      • Tom będzie jego tata Gogula tera robić jako rada nadzorczo albo cos takiego

       • Tak – jego tata bedzie rada nadzorcza, babcia – rada najwyzsza, prababcia glos doradczy, brat- organ opiniodawczy, a jego pies bedzie odpowiedzialny za bezpieczenstwo publiczne :) Widze ze ktos tutaj nie umie przegrywac z klasą :) Ale skoro nie umieli rzadzic z klasa to czego ja sie spodziewam – po tym jak im społeczeństwo pokazało jak bardzo jest nimi zmęczone, nastroje muszą być mocno kiepskie – a na kiepski nastrój najlepiej wylać anonimowo w internecie wiadro pomyj na zwycięzce :) Ehh dobrze że już koniec tej ery :)

        • Obserwator(ka)

         Pani Tolu, to nie ma sensu ;)
         Gratuluje dystansu i dobrej ironii ;)
         Czytam niektóre wypowiedzi, jeśli już uda mi się je rozszyfrować (a jest cieżko, niestety umiejętność czytania nie wystarczy!) to stwierdzam,że to był czas stracony .
         Jeśli ktoś miałby się faktycznie poczuć lepiej wieszając psy na człowieku który jest wójtem od niecałych 24 godzin i tak na prawdę nie zdążył się zaklimatyzować to znaczy ,że ich argumenty są równie bezsensowne jak składnia ktorą się posługują.
         Nie urażając nikogo (tym bardziej Pani Anny, która powinna zacząć nie od krytyki innych ludzi, a od krytycznego spojrzenia na swoje braki w edukacji wczesnoszkolnej, zwłaszcza w rozumowaniu logicznym i budowaniu zdań, bo mimo iż bardzo chciałabym się odnieść do jej słow, to najzwyczajniej w świecie są one dla mnie niejasne;)) LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKÓJ, jesteście śmieszni.
         Sami nie potrafilibyście osiągnąć połowy z tego co ten człowiek, czego mu zazdrościcie ? Wykształcenia ? Może ma lepszy płot od was?
         Jak już nie dajcie rady przemyśleć tego co piszecie, to chociaż piszcie to do szuflady :)

         Chociaż, może Pani Anna jeszcze mogłaby coś napisać ?
         Uzupełniła Pani moją dzienną dawkę śmiechu, dziękuję :)

         • Oczywiscie ze tak !!! Zazdroszcza mu wyksztalcenia, plotu , podjazdu, zwirku na grzadkach, a najbadziej odwagi – by wystartowac w wyborach na Wojta i wygrac … ot taka zernicka mentalnosc :) Mieszkam w okolicy – znam to od dziecka :) Nikomu zdroworozsadkowemu i myslacemu nie da sie wytlumaczyc zernickiego myslenia. Chwala Bogu ze nowy wojt, mimo iz mieszka w Zernicy – pochodzi z normalnych, nie chorych z zawisci – Nieborowic :)

    • Wy jeszcze narzekajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!