Joachim Bargiel pozostaje na stanowisku wójta w Gierałtowicach [wyniki]

Joachim Bargiel pozostaje na stanowisku wójta w Gierałtowicach [wyniki]

W Gierałtowicach nie będzie zmiany na stanowisku wójta – tak zdecydowali mieszkańcy w drugiej turze wyborów samorządowych. Joachim Bargiel reprezentujący komitet wyborczy Moja Gmina i Powiat zdobył ponad 65 procentowe poparcie.

Wyniki głosowania wskazują na wysokie zwycięstwo dotychczasowego wójta. Joachim Bargiel otrzymał 2930 głosów (65,10 proc.), natomiast Marek Błaszczyk (KWW Jedność i Przyszłość) 1571 głosów (34,90 proc).

Joachim Bargiel ma 67 lat, urodził się w Gierałtowicach i niezmiennie związany jest z gminą. Po ukończeniu studiów na Politechnice Śląskiej podjął pracę na uczelni, od 1998 roku włączył się w problematykę samorządu lokalnego zostając przewodniczącym Rady Gminy Gierałtowice, a od października 2000 roku wykonuje funkcję wójta.

Planujemy wiele inwestycji i projektów dedykowanych dzieciom, młodzieży, osobom czynnym zawodowo oraz seniorom. To bardzo ważne żebyśmy w nadchodzących latach mogli kontynuować rozwój Gminy, byśmy wspierali się, w zgodzie i z energią pracowali dla wspólnego dobra. Najbliższe 4 lata to ważny okres – starań o pozyskanie funduszy z UE i walki o zatrudnienie – dlatego ważne będzie doświadczenie i skuteczność, które gwarantuję – zapewniał tuż przed drugą turą wyborów Bargiel.

W pierwszej turze wyborów Joachim Bargiel zdobył 47,41 proc. głosów.

RM

Komentarze

 1. serdeczne gratulacje panie wójcie!

 2. Micho78 masz w 100% racje !!!!! Nie TYTUL przed nazwiskiem sie liczy !! A to jakim sie jest czlowiem.! Mozna ich miec wiele….a byc jednym.wielkim chamem majacym.weza w kieszeni !

  • Dokładnie już nie raz się to sprawdziło im więcej przed nazwiskiem tym większy idiota (oczywiście nie wszyscy ale większość ). Powodzenia w dalszej pracy Panie Joachimie

 3. Mieszkancu z Gieraltowic ! Tobie to chyba Wojt zalatwil ciepla posadke ze tak go bronisz co ???

  • Jeżeli o mnie piszesz to jestem z Knurowa a posadki mi nie załatwił bo pracuję w prywatnej firmie.

 4. I bardzo dobrze, Gratulacje dla dr inż. Joachima Bariela. Człowiek uczciwy i konkretny , znam go jeszcze z Polibudy.
  Inżynierowie powinni rządzić bo to ludzie o ścisłym umyśle a nie te pierdoły humanistyczne , prawnicze itp ,itd.

  • Ej ej chyba Cię piniosło, ja mogę być po szkole średniej i będę podejmować rozsądniejsze decyzję. Nie tytuł tu decyduje a umiejętności, wiedza i doświadczenie. Nie obraźajmy ludzi i nie dzielmy ich za to co mają przed nazwiskiem. Ale tak czy inaczej gratulacje dla pana Bargiela.

 5. Przyszowianin

  I BAGNA CIĄG DALSZY !!!!!

  • a coś ty zrobił dla Przyszowic?tylko umiesz głu……pio gadac oceń wojta po jego pracy,ale ty masz tylko koncert życzeń,A I TAK CI SIĘ NIC NIE PODOBA,taki masz sposób bycia.żal mi cię,Toszek nie daleko,ktoś cię tam musi dowieżć i tu problem,bo bagno i mozesz sieę utopić.Pozdrawiam. To było dla Przyszowianina.

 6. a tutaj ciągle ci sami, tylko pod różnymi nickami sączą jad… ludzie, idźcie się zajmijcie czymś, co sprawi Wam więcej radości, niż anonimowe hejtowanie.
  aaaa, nie ma niczego przyjemniejszego?
  ot, smutny Wasz los…

 7. Niech Wójt w koncu zrobi porzadek w Urzedzie i skroci swoim pracownikom te codzienna swobode !!! Latanie po sklepach, chodzenie do pracy na ktora sie chce !!!! Picie kawki !!! Zamawianie.jedzenia !!!! Ludzie to wszystko widza !!!

 8. mieszkaniec Gierałtowic

  Pewnie pracownice sie ciesza bo nadal maja swawole na Gminie i.moga.latac po sklepach !! TO im wychodzi najlepiej !!!

 9. Obiecanki cacanki… Przykladem ulica paderewskiego w gieraltowicach.. Przejezdzalem tam niedawno i co? I nic :) wspolczuje mieszkancom, bo nawet z wozkiem dla dziecka nie da przejechac sie!!!!!!!!!!!

 10. I okazało się że głosów mieszkańców nie można kupić :) Gratuluję z całego serca i dla hejterów mówię że nie pracuje na gminie, ani nikt z mojej rodziny :P Joachim Bargiel był dobrym wójtem i dalej nim będzie, wiele zrobił a kasa to nie wszystko i nie wszędzie muszą być te same osoby które mają pieniążki i myślą że dzięki temu są kimś :)

 11. 67 lat to wiek emerytalny.
  osoby pracujące na gminie się cieszą, bo nic nie robią a kasa leci.

 12. To sie ciesza ci co na gminie robia moga dalej leciec w ciu… i w stolki pierdziec brak slow

  • nie Przyszowianin ;)

   Trochę dziwna wypowiedź, he he he…. czyli uważasz, że w urzędzie leci w ciu… i pierdzi w stołki ok. 3000 mieszkańców gminy??
   To nie jest wygrana 2 głosami, tylko prawie 3/4 głosujących wybrało obecnego i byłego Wójta na kolejną kadencję.. to chyba świadczy o tym, że Twoje jak i innych „wielbicieli” p. Błaszczyka zarzuty względem p. Bargiela są bezpodstawne i wyssane z palca, kto wie czy nie z brudnego palca??
   Mogą o tym świadczyć obydwa listy P. Błaszczyka, ten przeznaczony do mieszkańców gminy jak i ten gratulacyjny dla Wójta :D

 13. zadowolony wyborca

  Gratulacje dla Pana Bargiela, mądrość mieszkańców gminy zwyciężyła, a Pan Bargiel pokazał klasę na pomówienia Pana Błaszczyka, poza tym Pan Bargiel nie musiał jak Pan Błaszczyk wysyłać ludzi, żeby chodzili po domach i namawiali do głosowania.
  Pan Błaszczyk listem do mieszkańców tylko się ośmieszył i pokazał jaką posiada wiedzę i kompetencje
  – nie jest mieszkańcem gminy
  – nie trafione inwestycje, a to właśnie Pan Błaszczyk jako Przewodniczący Rady gminy decydował o inwestycjach, a teraz okazuje się nie trafionych
  – faworyzowanie sołectw, kto faworyzował Przyszowice i blokował decyzje radnych z pozostałych sołectw

  Żeby zostać Wójtem trzeba mieć wiedzę i klasę, a nie tylko kasę!

  • Profesjonalna wypowiedź osoby pracującej w gminie i bojącej się o swoje stanowisko. Bo gdyby doszło do zmiany wójta to połowa stanowisk w gminie została by zlikwidowana gdyż jest niepotrzebna

   • na pewno albo by przyszło pełno nowych tak super wykształconych wielkich Przyszowian jak ich super kandydat który już dawno wciskał tam kogo tylko się dało zresztą nie tylko tam.

  • Co wójt ci posade obiecal na gminie ze tak go bronisz haha żałosne

  • Zmęczony stary mieszkaniec Gierałtowic

   Widzę że część ludzi nie rozumie jak działa samorząd … Rada Gminy opiniuje, zgłasza wnioski w wójt jest władza wykonawczą, i jedyne co mogą zrobić radni to nie dać mu absolutorium .. ale przecież nikt nie będzie darł kotów bo it tak nic nie zmieni , a Wójt obiecuje wszystko wszystkim , nie potrafi powiedzieć nie bo to nie popularne .. Ludzi zacznijcie się interesować czymś co się nazywa BIP-em a nie słuchajcie tylko sąsiadów naprawdę Biuletyn Informacji Publicznej przekazuje prawdziwe informacje, dla przykładu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota Jesteśmy na 3 miejscu ale od końca ( miejsce 258 na 260 urzędów gmin ) i utrzymanie administracji kosztuje każdego z nas 615,18 zł a w Pilchowicach każdy mieszkaniec na samorząd płaci 318.60 w Gminie Rudziniec 363,66- uważam że różnica jest spora odsyłam do rankingu….
   http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/formhandler-download/Ranking_-_wydatki_na_administracje__.pdf

 14. Powodzenia Panie Wójcie. Pokazał pan konkurencji gdzie jej miejsce w szeregu.
  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia na kolejną kadencję. Oby była tak owocna jak dwie poprzednie.

 15. No cóż ani jeden ani drugi stanowiska nie godny ale cóż zrobić kiedy ma sie tylko dwie możliwości do wyboru :)

 16. GRATULACJE DLA PANA WÓJTA!
  WIERZYŁAM W PANA ZWYCIĘSTWO, WIERZYŁAM W MĄDROŚĆ MIESZKAŃCÓW GMINY!
  POWODZENIA W PRACY NA RZECZ GMINY!

 17. Gratulacje dla p. Bargiela, a p. Błaszczykowi… trzeba zamieszkiwać w gminie a nie udawać tego faktu!

 18. Właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

  • Te osoby to pracownic urzędu co sie ciesza ze beda dalej pierdziec w stołki

   • Twój komentarz świadczy o Twojej inteligencji, naprawdę. Nie wygrał Twój kandydat i od razu musisz wyładowywać swoją złość na osobach, które cieszą się z wygranej obecnego wójta?
    I niestety pudło – nie mam nic wspólnego z urzędem i nigdy nie będę tam pracować.

 19. No niestety, ale same Przyszowice nie zmienią wójta całej gminy.

  • Z dwojga złego lepszy rydz, niż nic

  • nie Przyszowianin ;)

   i bardzo dobrze!!!!!! a za 4 lata znów obecny kontrkandydat nie przejdzie, niektóre typy tak mają ;)

  • zniesmaczony

   dobrze, że nie zmienią, to, że Wam kościół wyremontował nie oznacza, że będzie dobry wójtem dla całej gimny

   • Wyniki mówią same za siebie. Mieszkańcy chcą nadal obecnego wójta i żadne ujadanie w komentarzach tego nie zmieni. Jeszcze raz gratulacje dla pana wójta.