W niedzielę wieczór ze stand-upem w Knurowie [wyniki konkursu]

W niedzielę wieczór ze stand-upem w Knurowie [wyniki konkursu]

Przed nami kolejna odsłona spotkania ze stand-upem w Knurowie. Tym razem Grzejnik Cafe (ul. Szpitalna 8) zaprasza na występ trójki stand-uperów z Krakowa.

Stand-up to swego rodzaju komediowa forma artystyczna, opierająca się o monolog przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, często w mocno kontrowersyjny sposób.

Sam stand-up pochodzi z USA, gdzie jest niezwykle popularny. W Stanach istnieją specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. „open mike” prawie każdy może wejść na scenę i rozpocząć swój występ. Dzięki takiej formule ten gatunek jest niezwykle przyjazny dla początkujących artystów, bardzo łatwo jest tam zacząć.

W niedzielę (22 marca) Knurów odwiedzą Ola Szczęśniak, Michał Leja i Wojtek Pięta. – Skład naprawdę porządny, pierwsza liga – zachęcają w Grzejniku.

Bilety kosztują 15 złotych w przedsprzedaży i 20 złotych w dniu występu. Początek o godz. 19.00.

Konkurs

Aby zdobyć wejściówkę na kolejny wieczór ze stand-upem w Grzejniku należało:

  • Podać nazwisko przynajmniej jednego stand-upera, który wystąpił do tej pory w Grzejnik Cafe.
  • Uzasadnić, dlaczego właśnie do Ciebie ma trafić zaproszenie.

Nagroda trafia do Katarzyny Piel.