Boney M. na dożynkach powiatowych

Na pierwszy weekend września zaplanowano dożynki powiatowe. Odbędą się one w Pyskowicach na Placu Zielony. Główną gwiazdą święta plonów będzie zespół Boney M.

Dożynki rozpoczną się już w piątek, 3 września o 17.00 od otwarcia wystawy „Dożynki w Pyskowicach” w Muzeum Miejskim.

Kolejny dzień będzie pełen atrakcji i muzyki. O 14.00 odbędzie się akcja „Szkoła”, której głównym punktem będzie losowanie nagród z księgarnią Drama. O 14.30 zobaczymy duet Bahamas, czyli pluszowego misia i przyjaciół. DUET BAHAMAS – pluszowy miś i przyjaciele. O 16.00 z zespołem Hanuta rozpocznie się lista śląskich szlagierów pt. „Wszystko jest możliwe”.

O 18.00 The Shout zaprezentuje przeboje grupy The Beatles. Półtorej godziny później z zespołem ABBA Family będziemy bawić się przy legendarnej muzyce szwedzkiej grupy. Na koniec sobotniej części dożynek na scenie pojawi się Francesco Napoli i Laura Del Conte, którzy zaprezentują obecnej publiczności przeboje słonecznej Italii.

W niedzielę, 5 września o 10.00 odbędzie się uroczysta msza święta dożynkowa w kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła w intencji Rolników, Działkowców i ich Rodzin. O 11.30 ulicami miasta przejdzie największy na Śląsku korowód dożynkowy. Pół godziny po dwunastej wręczone zostaną nagrody za korony dożynkowe i scenki rodzajowe.

O 13.00 zagra Orkiestra Dęta Huty Łabędy, a o 14.00 śląskie szwagiery wykona Duo Fenix – Dwa Fyniki. Około 15.30 na scenie pojawi się Adam Chrola, który zaprezentuje program „Teściu mój…”. Następnie zobaczymy Mariusza Kalagę, który pokaże nam „…Co tu jest grane? Sen o Dalmacji…”.

O 18.30 zaplanowano losowanie głównych nagród dożynkowych. Godzinę później zacznie się rewia latino w wykonaniu Los Bahamos Desperados. Gwiazdą wieczoru i całych dożynek będzie zespół Boney M., którego występu w te dni po prostu przegapić nie można.

new