Milion złotych na modernizację placówek oświatowych

Milion złotych na modernizację placówek oświatowych

Okres wakacyjny to zawsze czas wytężonej pracy dla firm budowlanych, które wykorzystując nieobecność dzieci w szkołach i przedszkolach, wykonują niezbędne prace remontowo-budowlane. Gmina Knurów sukcesywnie inwestuje w rozbudowę, modernizację oraz doposażanie placówek oświatowych. Również i w tym roku przeznaczono pokaźne środki na kolejne prace modernizacyjne kwota opiewa na sumę blisko miliona złotych.

Zgodnie z planem remontowym, w 9 obiektach zarządzanych przez miejską oświatę trwają roboty, mające na celu dostosowanie placówek do obowiązujących wymogów w zakresie bezpieczeństwa, jak również podnoszące standard i jakość infrastruktury edukacyjnej.

Miejskie Przedszkole nr 3 –  montaż wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach kuchennych.

Miejskie Przedszkole nr 12 – wymiana hydrantów, jak również usuwanie boazerii w celu sprostania przepisom       przeciwpożarowym.

Zespół Szkolno-Przedszkolny – malowanie korytarzy oraz remont nawierzchni placu zabaw.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 –  malowanie klatki schodowej i wnętrz.

Miejska Szkoła Podstawowa  nr 2– instalowana jest  izolacja przeciwwilgociowa ścian budynku, co powinno ograniczyć zalewanie pomieszczeń piwnicznych i szybu windy podczas większych opadów.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 -adaptacja pomieszczeń parterowych do utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego, w tym  wymiana wykładzin i drzwi, jak również montaż drzwi balkonowych, które będą pełnić funkcję wyjścia ewakuacyjnego.

Miejskie Gimnazjum nr 1– wymiana nawierzchni boiska szkolnego.

Miejskie Gimnazjum nr 2– remont biblioteki.

Zespół Szkół nr 1 – II i III etap wymiany instalacji wodnej.

IMG_0616

IMG_0617IMG_0618Redakcja.


Komentarze

  1. Przed wyborami.

  2. A w przedszkolu nr 13 wymieniono 1\4 płotu,brawo za pomysł naszych władz !!!! A kiedy reszta !?!?