OSP otrzymała nowy wóz pożarniczy

OSP otrzymała nowy wóz pożarniczy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Knurowie w końcu doczekali się wymarzonego wozu pożarniczego. Starego Jelcza zastąpił Mercedes, który naprawdę robi wrażenie.

Wóz został zmontowany na podwoziu Mercedes-Benz ATEGO (GBA 4,5/16).  W  jego wyposażeniu jest wszystko co niezbędne podczas skomplikowanych akcji : moduł pożarniczy, specjalistyczny sprzęt ratowniczy i medyczny niezastąpiony przy poważnych wypadkach. Jako wóz pożarniczy średniego typu może pomieścić 6-osobową załogę. Koszt zakupu to prawie 800 000 zł. Miasto wnioskuje o dofinansowanie zakupu z funduszy UE.

14102254_1744697942470858_6490840108010235457_n14237673_1751315431809109_295170304579448893_n

żródło OSP Knurów

fot. nowy wóz OSP w Knurowie

Redakcja.


Źródło: OSP Knurów

Komentarze

 1. Ościenne wioski już dawno wyzbyły się Starów i Jelczów! Wstyd dla Knurowa i jego władz dla tak „szybkich” działań w celu pozyskania nowego wozu bojowego! Wstyd WŁADZO!

 2. Marek Sanecznik

  Druh Piotr Dudło przez 6 lat torpedował zakup nowego wozu bojowego. Na potwierdzenie proszę zapoznać się z protokołami sesyjnymi. Na każdej sesji zgłaszałem potrzebę zakupu ciężkiego wozu bojowego i doposażenia knurowskich ochotników. Przypisywanie inicjatywy zakupu nowego wozu panu Piotrowi Dudło jest nadużyciem i zwykłym kłamstwem.
  Z wyrazami szacunku
  Marek Sanecznik

  • My ochotnicy wiemy swoje, a moze lepiej dla OSP przegedza czy inna czerwionka kupic jakis woz panie Sanecznik?? A moze wezmiesz se Pan starego jelcza???

 3. W Przeglądzie Lokalnym czytamy: Strażacki Mercedes-Benz zastąpi wiekowego Jelcza, który nijak nie spełnia już wymogów formalnych Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego…według norm KSRG wóz bojowy nie powinien mieć więcej niż 30 lat” koniec cytatu.
  Panie Prezydencie i pierwszy strażaku Knurowa Panie Dudło. Przez Wasze zaniechania narażaliście zdrowie i życie zarówno strażaków jak i ludzi ratowanych. Wasz brak wyobraźni mógł doprowadzić do tragedii. Porażające jest to, iż wiedząc o normach bezpieczeństwa przez ponad 10 lat igraliście ze zdrowiem i życiem wielu ludzi. – Ta sprawa powinna być sprawdzona przez prokuraturę. Mam nadzieję, iż odpowiednie służby, w tym Komisja Bezpieczeństwa i Komisja Rewizyjna Rady Miasta Knurów zbada tą sprawę i skieruje odpowiednie zawiadomienia do organów kontrolnych i ścigania. Ta sprawa nie może być pozamiatana pod dywan!!!!!!!

  • A nowy samochód pana prezydenta został zmieniony po 7 latach eksploatacji. Najwidoczniej był już za stary, by przemieszczać się nim po mieście.

  • Bez komentarza

   Stary woz z tego co wiem to ma jeszcze aktualny przeglad i wszystko jest zgodnie z prawem obecnie woz by nie przeszedl przegladu i zostal zakupiony nowy a ty pajacu sie nie oddzywaj jak nie masz pojecia o czym piszesz my strazacy ochotnicy dziekujemy za inicjatywe Pana Piotra Dudlo odnosnie wozu..
   Dziekujemy!!!!

  • Bez komentarza

   Chlopie stary woz ma aktualny przeglad ktory niedlugo sie konczy, czyli wszystko zgodnie z prawem w miejsce starego wozu ktory moglby byc sprawny trzeba by wlozyc duzo kasy dlatego dzieki inicjatywie naszego druha Pana Dudlo mamy nowy woz. Ktora OSP ma taki sprzet jak my??? Zadna , Dziekujemy!!!

  • Zenada…..to co piszesz.

 4. Bez komentarze

  Sanecznik tylko poparl pomysl innego czLowieka sam na to nie wpadl ale jak zwykle sukces ma wielu ojcow… A swoja droga ciekawe ile plynu do spryakiwaczy zuzywa, pewien radny pewnie bedzie chcial komisji sledczej odnosnie plynu hihi

  A dla calej naszej OSP i calego zarzadu OSP serdeczne gratulacje ” Ludzia na pozytek”

  • Ale to Sanecznik kilka lat walczył o nowy wóz.Teraz czekamy na drugą karetkę dla Knurowa.

 5. Na nowy wóz dla pana prezydenta oraz Straży Miejskiej nie trzeba było tyle czekać, natomiast na wóz Strażacki całe 6 lat od kiedy radny Marek Sanecznik dostał się do rady i o to ciężko walczył. Jakby nie on to prezydentowi Ramsowi nie przeszkadzałby ponad 40 letni stary gruchot. Gratulacje dla radnego!!

 6. Marek z Czuchowa

  I Bogu niech będą dzięki. Amen

 7. Brawo panie Sanecznik.

 8. Maciej Kandzior

  W końcu po kilkuletnich zabiegach radnego Marka Sanecznika udało się pozyskać nowy wóz bojowy dla OSP KNURÓW