Koncert jubileuszowy Męskiego Zespołu Wokalnego „Calvi Cantores”

Koncert jubileuszowy Męskiego Zespołu Wokalnego „Calvi Cantores”

29 października ( sobota ) o godzinie 19.00 w auli Zespołu Szkół nr 1 w Knurowie odbędzie się jubileuszowy koncert Zespołu „Calvi Cantores” obchodzącego  10-lecie istnienia. Wstęp wolny.

Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” na scenie zadebiutował w czerwcu 2006 r. koncertem w Klubie Kultury Lokalnej „Sztukateria” w Knurowie. Zespół od momentu powstania dał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą zdobywając szereg nagród w konkursach chóralnych i festiwalach, wszędzie ciesząc się uznaniem słuchaczy.

Na tle innych zespołów wokalnych „Calvi Cantores” wyróżnia przede wszystkim jego charakter – jest to zespół męski – i związana z tym unikatowość oraz specyfika brzmienia. Utwory wykonywane  to zarówno wokalna muzyka dawna, muzyka sakralna, negro spirituals i gospel, muzyka ludowa, polska muzyka rozrywkowa okresu międzywojennego (m.in. utwory: Całuję Twoją dłoń madame, Zimny drań, Śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą) oraz światowa muzyka rozrywkowa (m.in. opracowania na zespół wokalny utworów Billy Joela, Eltona Johna, Freddiego Mercuryego, Elvisa Presleya).

Redakcja.

 


Źródło: "Calvi Cantores"