Ewa Jurczyga – Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016

Ewa Jurczyga – Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016

Wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga została Kobietą na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016. Ten prestiżowy tytuł otrzymała w plebiscycie, ogłoszonym przez redakcję poczytnego „Dziennika Zachodniego” i portal naszemiasto.pl.

29 listopada podsumowaliśmy plebiscyt, a nasze znakomite kandydatki spotkały się w gliwickim klubie 4ART – informuje red. Marlena Polok-Kin z „Dziennika Zachodniego”. – Towarzyszyły im wspaniałe mażoretki z zespołu Pantery oraz wokalista Alex Pulda, półfinalista programu „Mam Talent”, uzdolniony uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach, którzy uświetnili artystycznie to spotkanie.

Ewa Jurczyga jest z wykształcenia i powołania pedagogiem, wieloletnią dyrektorką Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Knurowie. Od lat działa na rzecz aktywizacji kobiet jako ambasadorka stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”. To laureatka konkursu „Knurów – Dobre Przykłady”. Od czterech kadencji jest radną powiatową, a od 2014 roku – wicestarostą gliwickim. Spełnia się również jako kierownik i współzałożycielka oraz dobry duch aktywnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Knurowie.

Budzi mój zachwyt i szacunek wszystko to, czym panie się zajmujecie i co robicie, jestem szczęśliwa, że znalazłam się w tak doskonałym gronie – mówiła skromnie Ewa Jurczyga na gali podsumowującej plebiscyt „Dziennika Zachodniego” i portalu naszemiasto.pl. Odebrała z rąk red. Andrzeja Azyana i Joanny Pająk z Działu Marketingu „Dziennika Zachodniego” dyplom, kwiaty i naszyjnik, kształtem nawiązujący do nazwy nagrody.

Wszystkie finalistki plebiscytu to kobiety aktywne, działające w różnych dziedzinach. Łączy je to, że działają ponadprzeciętnie i zmieniają na lepsze rzeczywistość, w której żyjemy – na wiele sposobów. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła Agnieszka Batóg – aktorka, reżyserka i społeczniczka, autorka projektu „Lufcik na korbkę” prezentującego śląskie bajki po polsku, zaangażowana w Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy w Gliwicach. Trzecia była Anna Hora-Lis, kreatywna nauczycielka, polonistka w Szkole Podstawowej nr 7 w Gliwicach, wolontariuszka UNICEF-u, która współpracuje z wieloma instytucjami humanitarnymi w Afryce. W gronie finalistek znalazły się również: Bogna Dobrakowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Grażyna Pilichowicz założycielka prowadząca zespół mażoretek Pantery działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, Ewa Bijańska – wieloletnia dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach, Aleksandra Niemczyk – dyrektor hotelu Qubus w Gliwicach, Alicja Widziszowska – przewodnicząca Komitetu Charytatywnego Fluor SA w Gliwicach, Agnieszka Musiał – wiceprezes Stowarzyszenia GTW od lat zajmująca się wolontariuszami gliwickiego sztabu WOŚP i Jolanta Foryst – właścicielka znanej nie tylko w Gliwicach, ale także w kraju i poza jego granicami Galerii Brama.

W poprzednich latach zaszczytny tytuł Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego otrzymały: Monika Krasińska – dziennikarka Radia Katowice, zaangażowana w popularyzację spraw górnictwa w naszym regionie, korespondentka wojenna w Afganistanie; Maria Kaproń – wiceprezeska gliwickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, zaangażowana społecznie i popularyzująca wiedzę o Kresach wśród młodzieży oraz Iwona Burzyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wilczym Gardle, animatorka życia społecznego, walcząca o to, aby placówka była nie tylko atrakcyjna dla uczniów, ale także stała się ważnym miejscem w dzielnicy.

Wszystkie te panie to wspaniałe, twórcze i przedsiębiorcze kobiety – mówi red. Marlena Polok-Kin. – Cieszę się, że nasze redakcja może przyczynić się do popularyzacji tego, co im przyświeca na co dzień i co one robią dla nas wszystkich.

Redakcja.


Źródło: Starostwo Powiatowe Gliwice

Komentarze

 1. Polowa kadencji samorzadu powiatowego wiec trzeba zaczac zbierac punkty by po raz kolejny kogos wykolegowac po wyborach. Tak wypadl Starosta Nieszporek wiec moze czas wykolegowac Dabka lub tez Ramsa…..Nagroda Dziennika Zachodniego hahahha …smiechu warte. Wreczajacy redaktor Andrzej Azjan od dziesiecioleci kolega nagrodzonej pani. Czy trzeba cos dopowiedziec???

  • Za wszelkimi nagrodami idą w parze zawsze wątpliwości. A jak z naszym laurem Knurowa. Czasem to po prostu porażka. Niestety nie są winni Ci co otrzymują nagrody, skoro władza czy inne „ciało”daje. A propos pani Ewy, coś jednak ta kobieta robi, dla powiatu i miasta. Czyżby zazdrośnik, albo konkurent?

 2. Liczyłam na inną kandydatkę.

  • Stary przyjaciel

   Ty Adam widzę, że zmieniasz płeć tak jak ala, która w rzeczywistości jest facetem. A tak w ogóle kto inny według ciebie miał dostać tą nominację? Urzędasy w Knurowie są całkowicie spaleni przez mieszkańców z powodu niezrealizowanych w terminie wszystkich inwestycji miejskich, już nawet te ozdoby świąteczne nie pomogą mieszkańcom opanować złości z jaką muszą się zmagać.

 3. Paweł ala Broda

  Gratulacje Ewcia!

 4. Liczyłam,, ze ktoś z naszego urzędu dostanie tą nagrodę. Z knurowskiego ratusza widać nikt nas juz nie lubi.

 5. Piotr Ala Urząd

  Gratulacje Ewa!

 6. Po prostu pisze się OSOBNO panie radny.

  • Sir_Mysterious

   Cóż to za maniery, zwracać komuś uwagę, jak powinno się pisać się poprawną polszczyzną, pisząc jednocześnie zwrot grzecznościowy małymi literami. Owszem, popełnił on ów błąd – ale jeden. Ty natomiast popełniłeś dwa: językowy oraz ten wynikający po prostu z kultury osobistej. Chamami się nie rodzimy – albo wynosimy chamstwo z domu, albo sami się chamami stajemy.

   • „Nowy słownik ortograficzny PWN” pod redakcją Edwarda Polańskiego:nazwy stanowisk,funkcji,tytułów piszemy małą literą. Co do chamstwa,to rzeczywiscie w pełni się z Tobą zgadzm.

 7. Maciej Kandzior

  Serdecznie gratuluję Pani Ewo.
  Myślę że to wyróżnienie się poprostu Pani należało, zapracowała na nie Pani swoją wieloletnią działalnością na rzecz społeczności lokalnej.
  Raz jeszcze serdecznie gratuluję mając nadzieję że w dalszym ciągu będzie Pani tak aktywna jak obecnie a nawet jeszcze bardziej.

 8. wLaściwa osoba na właściwym miejscu.