Tańsze bilety z okazji Święta Kina

Tańsze bilety z okazji Święta Kina

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia, odbędzie się ogólnopolskie Święto Kina organizowane w kinach w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Z tej okazji, w sieci kin Cinema City, innych multipleksach i kinach studyjnych w całej Polsce bilety na seanse będą dostępne w specjalnej cenie 12 zł (przy seansach 3D obowiązuje dopłata za okulary). Ambasadorami tegorocznej edycji wydarzenia są Agnieszka Więdłocha i Maciej Zakościelny.

Święto Kina ma na celu promocję kinematografii i propagowanie oglądania filmów na dużym ekranie. W dniach 10 i 11 grudnia wszystkie kina biorące udział w akcji obniżą bilety do 12 zł. W ramach promocji polskiej sztuki filmowej, w każdym z kin wielosalowych jedna z sal będzie poświęcona tylko filmom polskiej produkcji. W przypadku kin studyjnych będzie to minimalnie jeden seans rodzimej produkcji dziennie.

Akcję promują Agnieszka Więdłocha i Maciej Zakościelny. We wspólnym świętowaniu udział wezmą również zaproszeni twórcy, między innymi: Sebastian Fabijański (Pitbull) czy Julia Kijowska (Sługi Boże). Będzie można ich spotkać w kinach na wybranych seansach podczas Święta Kina.

Tegoroczna edycja jest trzecią w historii akcji. W ubiegłym roku w Święcie Kina uczestniczyło 210 kin, w tym 107 multipleksów i 103 kina studyjne, które odwiedziło ponad 270 000 widzów. Projekt jest realizowany dzięki współpracy kin z całej Polski: sieci kin Helios, Cinema City, Cinema 3D i Multikino oraz kin niezależnych w tym kin zrzeszonych w SKSiL. Wydarzenie współfinansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego Głównym Patronem Medialnym jest telewizja TVN.

Więcej informacji oraz pełną listę kin znaleźć można na stronie wydarzenia: www.swietokina.com.

Redakcja.


Źródło: Śląskie Trendy

Komentarze

  1. Czytając nagłówek artykułu myślałem, że chodzi tutaj o knurowskie kino. Nie dziwię się, że większość woli jechać do Gliwic do kina, bo tam filmy ukazują się po premierze, a nie tak jak u nas miesiąc później.

  2. Myślący3333

    A nasze knurowskie kino też uczestniczy w tej akcji? – Mam nadzieje, iż nasze miasto dalej będzie tak „kulturalne” jak do tej pory. Bo w Knurowie impreza kulturalna goni imprezę. Dzięki naszemu Prezydentowi nie ma szans na nudę!!!