Czekając na gwiazdkę w Gliwicach

Czekając na gwiazdkę w Gliwicach

Warsztaty kulinarne, pokazy akrobatyki, widowisko Teatru Płomieni i oczywiście koncerty. Taki będzie trzeci – finałowy – weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gliwicach. To także ostatni dzwonek, żeby kupić fantastyczne świąteczne prezenty.

zd_dsc7935

Podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku Gliwice odwiedził  już Święty Mikołaj, były też warsztaty i koncerty: folkowe, jazzowe, a nawet gospelowy. Od Świąt dzieli nas już tylko jeden weekend.

zd_dsc7979

W sobotę (17 grudnia) zaplanowane są warsztaty kulinarne ze znanym z programu „Top Chef” Adrianem Feliksem i pokazy akrobatyki wykonaniu Acro Teamu Silesia. Wieczorem wystąpi folkrockowy zespół Giflof.

zd_dsc8233

W niedzielę (18 grudnia) odbędą się warsztaty kulinarne z Adrianem Feliksem, a zespół Hanuta zaprezentuje widowisko multimedialne „Fabryka zabawek”. Bardzo spektakularnie zapowiada się też występ Teatru Płomieni. O godz. 18.15 władzom miejskim i księżom zostanie uroczyście przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Na zakończenie pełnego atrakcji weekendu, o godz. 19.00, zaplanowano koncert kolęd i pastorałek „Byle do Betlejem”. Zaśpiewają Anna Guzik i Robert Kudelski, aktorzy teatralni i filmowi.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku potrwa do 23 grudnia. Stoiska kupieckie są czynne przez cały tydzień między godz. 12.00 a 18.00. Weekendowe atrakcje rozpoczynają się o godz. 16.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gliwice. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

zd_dsc7984

Fotografie  Z. Daniec / UM Gliwice

Redakcja.


Źródło: UM Gliwice