Orkiestro graj, bo jesteś WIELKA!

Orkiestro graj, bo jesteś WIELKA!
fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

15 stycznia po raz 25. zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas gliwickiego finału wystąpi popularna piosenkarka Cleo i legendarna grupa rockowa – Rezerwat. Gramy dla dzieci na oddziałach pediatrycznych i seniorów!

W przyszłym roku na muzycznej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie coś dla młodszych i starszych. Zaśpiewa dla nas Cleo, a jako główna gwiazda, po Światełku do Nieba, wystąpi dobrze znana miłośnikom muzyki rockowej formacja Rezerwat – zapowiedział 16 grudnia na konferencji prasowej Marek Niewiarowski ze Stowarzyszenia GTW, organizatora finału w Gliwicach. Impreza odbędzie się w niedzielę 15 stycznia na Rynku. Początek już o godz. 13.00 – poza występami gwiazd zaplanowano także koncerty lokalnych kapel, zlot food trucków i widowiskowy wieczorny pokaz fajerwerków.

W przyszłym roku jednej z najważniejszych imprez charytatywnych w kraju stuknie 25 lat. Przez ten czas ze środków uzbieranych podczas finałów kupiono specjalistyczny sprzęt medyczny, który trafił m.in. do gliwickich instytucji, takich jak szpitale przy ul. Kościuszki i ul. Radiowej, stacja pogotowia ratunkowego, policja i straż pożarna. W trakcie wielkiego finału na ulice Gliwic wyruszy około 200 wolontariuszy. Nadal można dołączyć do sztabu. Szczegółowych informacji o wolontariacie podczas WOŚP-u udziela Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej (www.gliwice.zhp.pl)

Stowarzyszenie GTW, organizatorzy finału WOŚP w Gliwicach (fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

Stowarzyszenie GTW, organizatorzy finału WOŚP w Gliwicach (fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także licytacje. Wśród darów przekazanych w tym roku jest m.in. koszulka Piasta Gliwice z autografami piłkarzy, płyty muzyczne, a także kurs żeglarski. Oprócz tego będzie można powalczyć o dzieła sztuki przekazane na WOŚP przez artystów. – 13 stycznia o godz. 19.00 w Stacji Artystycznej Rynek otworzymy wystawę „Artyści na rzecz WOŚP”. Dzieła zostaną wylicytowane, a dochód trafi do beneficjentów finału. Robimy to już po raz trzeci. Niektóre prace plastyczne powstają specjalnie na ten cel już kilka miesięcy wcześniej – mówi Katarzyna Cupiał ze Stacji Artystycznej Rynek.

fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice

6 stycznia odbędzie się charytatywny turniej piłkarski na rzecz WOŚP. W hali widowiskowo-sportowej Sośnica (ul. Sikorskiego 132) weźmie udział ponad 100 dzieci. Początek rozgrywek o godz. 8.00.

Organizatorem gliwickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Stowarzyszenie GTW. Imprezę wspiera finansowo Miasto Gliwice.

Redakcja.


Źródło: UM Gliwice

Komentarze

  1. A wam kto zlecił napisanie tych komentarzy?
    Może redakcja się ocknie i zacznie pisać o wszystkich wydarzeniach w Knurowie a nie tylko o tym co zleca pewien opozycjonista?

  2. Mnie już to nie dziwi, ze w Knurowie nic nie ma., nigdy tu nic nie było.

  3. A w knurowie jak zwykle final w zamknietej salo dk zenada dyrekcja ck powinna sie.opamietac, bo jest to fatalny pomysl.