Nowa przychodnia w Szczygłowicach

Nowa przychodnia w Szczygłowicach

Od 19 grudnia pacjenci z Knurowa-Szczygłowic przyjmowani są w nowej przychodni. Została ona uroczyście otwarta 16 grudnia przy ul. Stanisława Staszica 1.

Przychodnia Nr 3 mieści się obecnie w lokalu, który Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie dzierżawi od Miejskiego Zespołu Gospodarki Lokalowej i Administracji w Knurowie. Została przeniesiona z położonego nieopodal budynku przy alei Piastów, gdzie nie miała już ani należytych warunków, ani możliwości przebudowy, by sprostać wymogom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą oraz przepisów przeciwpożarowych. Jak podkreślił dyrektor ZOZ-u w Knurowie, dr Tomasz Pitsch, jest to już ostatnia przychodnia ZOZ-u, która została wyremontowana – tym samym zakończony został proces modernizacji tych placówek w Knurowie.

przychodnia w szczyglowicach (2)

Obecna siedziba jest nowoczesna i funkcjonalna. Została wyremontowana i dostosowana do wszelkich wymogów, co kosztowało 465 tys. zł. Większość tej kwoty – 435 tys. zł – pochodziło z budżetu Powiatu Gliwickiego, natomiast resztę pokrył ze swych środków ZOZ w Knurowie. Roboty obejmowały wykonanie gabinetu podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci, gabinetu podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych, gabinetu zabiegowego, pomieszczeń sanitarnych i porządkowych. Obiekt dostosowany jest w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 przychodnia w szczyglowicach (3)

Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby przychodni symboliczną wstęgę przecięli: starosta gliwicki Waldemar Dombek, wicestarosta Ewa Jurczyga, prezydent Knurowa Adam Rams i Henryk Hibszer – zastępca dyrektora ZOZ-u w Knurowie.

Redakcja.


Źródło: Starostwo Powiatowe Gliwice

Komentarze

 1. Wczesiniej było lepiej

 2. Przychodnia no oki ładna ale głupota mieszacz dzieć z dorosłymi starsi ludzie sie czepiaja ze za głosino sie dzieci zachowuja albo ze sie zarazom czym a tak wogule to nawet niema gdzie siedziec rodzice z dziecimi na ziemi czasem siedzom a staruszki kwenczą ze nie ma gdzie siedziec bo matka z dzieckiem siedzi na kolanach z wysokom goraczkom masakra

 3. Chciałam sie zapytać o co tu chodzi? Nowa przychodnia piekna bo nowa ale czy wszystko w niej jest ok ? Nie! Gdyż bylam tam juz 2 razy z dziećmi zdrwym na szczepienie gdzie czekaliśmy 2h w kolejce z chorymi dziecmi i doroslymi(po czym obie bylysmy chore na drugi dzień) i z chora lekko w inny dzień gdzie znowu bylysmy chore(dzieki miło było). Nie może być tak żeby dziecko na szczepienie bylo w poczekalni z chorymi na wszystkie choroby świata! To jest karygodne! Zero zgrania.

 4. Drodzy mieszkańcy osiedla Szczygłowice!!!
  Naprawdę aż tak istotne nie jest, kto przecina tę wstęgę czy kogo tam nie ma na zdjęciu. Najważniejsi są ci, którzy będą tam się leczyć i pracować w odpowiednich warunkach lokalowych. Ja ze swojej strony bez wymieniania dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczyli w realizacji tego przedsięwzięcia.
  Sukces ma wielu ojców. Porażka jest sierotą.

  • Panie Mazur, proszę tak nie błyszczeć. Pamiętamy, jak głosował Pan nad podwyżkami wody.
   Tymi postami nie przykryje Pan swoich wcześniejszych błędnych głosowań!!!

   • Szanowny panie jak się pan określa „Dociekliwy”. Jakby pan był taki jak się określa to na pewno znałby pan ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odbieraniu ścieków zwłaszcza art24 dotyczący rady gminy, w jakim przypadku powinna odmówić zatwierdzeniu taryfy, również znać rozporządzenie w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Dociekliwość powinien Pan również wzbudzić w sobie poznając wniosek PWiK o zatwierdzeniu taryfy na dany rok. Oraz zawartą we wniosku opinię niezależnego referenta. Nie zapominając również o uchwale Rady Miasta w sprawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych. Ale oczywiście najlepiej stwierdzić, że to Pan Mazur jest winny tego, że mieszkańcy naszego miasta nie mają na chleb, bo od 2008 roku – a może i wcześniej – notuje się wzrost ceny za korzystanie z wody i odbiór ścieków.
    Uważam, że nie można mówić o błędnej decyzji w sprawie zatwierdzenia taryf za „wodę i ścieki” tylko zgodnej z przepisami.
    Mieszkańcy Knurowa są wciągani w tą historię przez ludzi, którym zależy jedynie na poklasku.
    Na koniec dodam, że już wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. Przykładem jest mój post na tym portalu. Proszę sobie sprawdzić. http://miastoknurow.pl/45532,bedzie-drozej.html
    Gdyby pan dociekliwy to sprawdził to może by się nie odzywał.
    Korzystając z okazji życzę wszystkim mieszkańcom Knurowa Radosnych Spokojnych spędzonych w gronie bliskich, w ciepłej rodzinnej atmosferze.

    • Odpowiem Panu, bo jestem kulturalny. Pana może stać płacić takie wysokie rachunki, ale mnie niestety nie. W dodatku zawiodłem się na Panu. Zasłania się Pan przepisami, które w oczywisty sposób ustalają opłatę za cenę wody i ścieków, ale co Pan zrobił żeby te CENY BYŁY NIŻSZE? CZY WYOSKIE ZAROBKI PREZESA WODOCIĄGÓW PANU NIE PRZESZKADZAJĄ? Dlaczego przy tym Pan milczy, jak domniemywam?

     Proszę podać sie do dymisji.

     • Gdybym nie musiał zasłaniać się przepisami to opłata za wodę i ścieki wynosiła by zero zlotych. Ale niestety Samorząd to taka instytucja ktora działa na podstawie przepisów prawa i trzeba je stosować. Co do odpowiedzi na drugie pana pytanie. Robię dokładnie tyle samo co pan – korzystam z wodociągu i kanalizacji płacąc jak mniemam tyle samo co pan lub wiecej bo z mojego gospodarstwa domowego korzysta 6 osób – tylko ja zarabiam.

      • A co do wysokich zarobków prezesa. Jeżeli zarabia za dużo to jest od tego Rada Nadzorcza PWiK. To oni decydują czy słusznie zarabia ponad 260 000zł rocznie. Nie Rada Miasta.

  • Panie Mazur niech pan nie wkopuje się jeszcze bardziej. Sama oddałam na Pana głos, bo wydawał się pan bardzo uczciwy. Niestety było to już ostatni raz. Ewidentnie nie ma Pan swojego zdania. Przyklepuje pan wszystkie uchwały, które idą pod głosowanie. Czyżby nie miałby Pan zdania czy boi się pan wychylic z innym zdaniem?

   • I teraz uważa pani że jestem nieuczciwy. Biorąc pod uwagę moją poprzednią wypowiedź pani Zofio nieuczciwością jest głosowanie wbrew wiedzy którą posiadam. A fakty są takie, że nikt nie lubi zatwierdzać niepopularnych uchwał. Ale widzę że wielu z was ktoś w głowach ponamieszał.

    • KTOŚ W GŁOWACH PONAMIESZAŁ – JAK PAN MOŻE SIE TAK ODZYWAĆ DO WYBORCÓW.

    • Skoro uważa pan, ze jedynym możliwym wyjściem ze sytuacji jest głosować „za” uchwała to w takim razie radni nie są wcale potrzebni. Po co mi radny, który przyklepuje każdą uchwałę jaka zostanie przygotowana na sesję? A później tłumaczy się, ze nie było innego wyjścia.

     • Nie będę wszystkich edukować po co jest w tym przypadku Rada Miasta.Naprawdę proszę sobie ściągnąć ustawę o której cały czas mówię i przeczytać a jeżeli nie chcą panstwo tego robić zapraszam na dyżur radnych i wyjaśnię o co w tym chodzi. Jest tyle możliwości. Można mnie zaczepić na ulicy, umówić się na wygodny termin, można spróbować zaprosić osoby bardziej kompetentne ode mnie, które podadzą więcej szczegółów. Jestem otwarty na konstruktywną dyskusję. A co do sformułowania „ktoś w głowach pomieszał”. Chodzi o takie osoby, które potrafią manipulować informacją podając półprawdy typu „radni podnieśli opłatę za wodę” Takie informacje to półprawdy, które są grosze od kłamstwa.

    • Winny się tłumaczy.

 5. Ale wykolegowali radnych ze Szczygłowic.
  Oni zbierali podpisy, a Ci przecinali wstęge i nawet ich nie zaprosili, ale JAJA!

  • Ale do tej szlajfy więcej przecinaczy by się nie zmieściło.
   To jest taka tradycja- jedni pracują a drudzy spijają śmietankę.