Ruszają ferie zimowe

Za nami miesiące nauki, teraz czas na odpoczynek. W naszym regionie wystartowały właśnie ferie zimowe, to dwa tygodnie bez nauki. Jak zagospodarować czas i co robić by ferie minęły miło oraz bezpiecznie? Podpowiadamy…

Co roku w czasie ferii planujemy nie tylko wyjazdy, ale również czas spędzony na miejscu. Niestety zima zrobiła sobie krótką przerwę, więc wypad na deskę, narty czy nawet sanki można chwilowo odłożyć w czasie. Tak czy inaczej, propozycji nie brakuje.

Centrum Kultury w Knurowie przygotowało warsztaty dla wszystkich aktywnych. W „Sztukaterii” już w poniedziałek wystartuje seria zajęć artystycznych, podczas których zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne oraz teatralne. Więcej o tej propozycji piszemy tutaj (klik).

Kolejna porcja zajęć rusza 25 stycznia, to warsztaty wokalno – aktorsko – artystyczne dla dzieci od 8 do 18 lat. Jak informuje organizatorka Agnieszka Bielanik-Witomska, będzie okazja aby popracować nad techniką śpiewu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, tańcem współczesnym i scenkami aktorskimi. Więcej na ten temat tutaj (klik).

Swoją propozycję przygotował również MOSiR. Zajęcia będą odbywać się na terenie obiektów należących do ośrodka. Czekają nas m.in. turniej tenisa stołowego, spotkania z trenerami piłki nożnej, siatkowej, a jeśli tylko pozwoli pogoda również gry i zabawy na lodowisku. Pełny plan zajęć znajduje się tutaj (klik).

Atrakcje na ferie zapewnia również LWSM. W tym przypadku zajęcia będą się odbywały w klubach Lokatorek, Gama oraz Maluch. Zaplanowany wyjazdy do kina, na kulig oraz basen. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj (klik).

Na następną przerwę w nauce uczniowie będą musieli poczekać, aż do 21 kwietnia czyli Wielkanocy warto więc wykorzystać najbliższe dwa tygodnie.

R.
Źródło: Centrum Kultury, LWSM, MOSiR

Komentarze

  1. Pogoda w ferie dała ciała. ;-)