Finałowy pokaz projektu Lato w Teatrze: „Parada śmieciaków – ekodzieciaków” [zdjęcia + materiał wideo]

Za nami trzy tygodnie zajęć w ramach projektu Lato w Teatrze. Efekty pracy, młodzi aktorzy postanowili zaprezentować mieszkańcom Knurowa. Jeden z pokazów już za nami, drugi odbędzie się w czwartek 2 sierpnia.

Tematyka tegorocznych zajęć była powiązana z recyklingiem i upcyklingiem. W czasie warsztatów powstało wiele prac plastycznych, prezentacja z elementami choreografii i charakteryzacji oraz raperski happening z udziałem Wcielonej Idei Matki Ziemi, wielu Kontenerów i Śmieci ochoczo poddających się recyklingowi – informuje Justyna Kosik z Centrum Kultury w Knurowie.

Zwieńczeniem wszystkich działań jest parada, w której biorą udział Potwór Bagienny, Kwiatowa Wróżka, Wampirzyca, Szaman i wiele innych niezwykłych postaci. Wszystkie kostiumy zostały wykonane przez uczestników warsztatów, przy użyciu surowców wtórnych.

Pierwsza parada odbyła się w środę, na terenie Centrum Handlowego Merkury (przy ulicy Sobieskiego). Kolejna w tym samym miejscu 2 sierpnia o godzinie 14.00.

Lato w Teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

R.
Źródło: Centrum Kultury w Knurowie