Zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej wystąpi w Knurowie

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia w parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie wystapi zespół Claret Gospel. Wizyta gości z Wybrzeża Kości Słoniowej połączona jest z odwiedzinami ojca Romana Woźnicy, klaretyna, który wygłosi tego dnia kazanie, a po mszach będzie zbierał ofiary na pomoc misjom.

Claret Gospel wystąpi podczas mszy o godzinie 16.00, a także podczas specjalnego koncertu bezpośrednio po niej. Zespół powstał w 2002 roku i od początku swego istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień stanowi grupę liturgiczną.

Nazwa zespołu wskazuje na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im „czarna” muzyka gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna. W swoim repertuarze mają między innymi takie utwory jak: Nabucco G. Verdiego czy Alleluja G.F. Haendla.
W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą im afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, tam-tamy, balafony, itp.
R.

Komentarze

 1. Przyjechalam na ten koncert z dosc dalekiej parafi ale BOGU NIECH BEDA DZIEKI za tak wspanialych ludzi zakochanych w naszym PANU.Po tym wspanialym wystepie GRUPY CLARET GOSPEL jeszczewiecej postanowilam sie modlic i angazowac w dzielo misji.Bog zaplac o.Romanowi jak przyjecie ks.Proboszcza.Ciagle zyje ta EWANGELIZACJA TYCH KOCHANYCH juz PRZYJACIOL z dalekiej AFRYKI. WIELKIE BOG ZAPLAC WSZYSYKIM ZA CUDOWNA RODZINNA ATMOSFERE.

 2. zgadzam się z moimi przedmówczyniami!koncercik był świetny!!!! (obydwie części zrobiły na mnie duże wrażenie, żałowałam tylko, że nie zabrałam aparatu by uwiecznić to całe widowisko)

 3. To była rewelacja, nie widziałam nigdy tylu cieszących się ludzi w kościele, współczuje wszystkim, którzy nie widzieli.

 4. koncert był R E W E L A C Y J N Y, ale jak dobrze się poukłada to za rok będzie powtórka!

 5. Współczuję tym którzy wybrali festyn. Koncert był wspaniały.

 6. Widocznie mieszkańcom Knurowa nie przeszkadzało to, że równocześnie podczas koncertu odbywał się festyn na osiedlu. Kościół wypełniony był po brzegi, a koncert świetny .

 7. Bardzo szkoda że władze parafii nie skonfrontowały tego wspaniałego i szczytnego koncertu ( wszak chodzi o pomoc naszym braciom na odległym kontynencie) z parafią na osiedlu – tam jest festyn i więcej by można było tam zdziałać , a pozatym jest też pielgrzymka kobiet do Piekar. Daleka jestem od wszelkiej krytyki ( tylko ten kto pracuje może się pomylić ) , no i jak głosi przysłowie : ” Jeszcze sie taki nie urodził żeby wszytkim dogodził ” Ale moża by na przyszłość poszerzyć swoje horyzonty myślowe i pamiętać że mieszkańcy Knurowa to JEDNA WIELKA WSPÓLNOTA należacą do dwóch parafii – pozdrawiam ale niestety nie mogę być juto jednocześnie w tych trzech wspaniałym miejscach

 8. @melomanka: koleżanko wcale nie jesteś melomanką skoro wybierasz parafialną pipidówę zamiast kawału konkretnej muzyki gospel!! Festyn będzie też w przyszłym roku a Claret Gospel nie i pewnie już długo nie będzie okazji aby ich posłuchać. Trasa koncertowa była ustalona już dawno a występ w Knurowie jest tylko niewielką częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej zespołu.Ja się dziwię, dlaczego proboszcz Buchta nie wyszedł z propozycją występu zespołu na festynie?? Może dlatego, że poza lokalnymi parafialnymi zespołami (Diakonia M i zespół pana Żyły) nic dla Niego się nie liczy?Mimo wszystko gorąco zapraszam wszystkich na występ – jest na co popatrzeć i czego posłuchać!!!

 9. Biedny ten festyn, skoro będzie TYLKO o 16, zawsze myślałam, że festyny są całodzienne.

 10. Melomanka- święta racja!!!

 11. To dobrze,że zaproszono ten zespół – gospel – piękna muzyka ! Tylko dlaczego zaproszono go na dzień kiedy druga nasza knurowska parafia ma festyn rodzinny? Jest to trochę niesmaczne, gdy tworzy się konkurencyjną imprezę . Tak nie powinno być, tym bardziej, że terminy festynów parafialnych w Knurowie są sztywne. tj. Parafia św. Cyryla i Metodego – pierwsza niedziela lipca , a parafia na osiedlu niedziela przed odpustem parafialnym. Może warto czasem pomyśleć zanim coś się zrobi, bo nie zakładam, że było to zrobione złośliwie. Chętnie posłuchałabym tego zespołu, ponieważ muszę jednak wybrać – WYBIERAM FESTYN !!!!!!