Co dalej w przychodnią przy ulicy Kazimierza Wielkiego?

Z końcem marca kończy się umowa użytkowania budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego, w którym znajduje się przychodnia. Zarówno miasto, jako właściciel nieruchomości, jak i powiat po którego stronie stoi prowadzenie placówki, są zainteresowane dalszą współpracą i negocjują warunki przedłużenia umowy.

Decyzję o wyrażenie zgody na odstąpienie od obowiązku przeprowadzenia przetargu przy zawieraniu umowy użytkowania budynku wydali podczas ostatniej sesji knurowscy radni.

Władze miasta prowadzą obecnie z powiatem negocjacje, które określą szczegóły porozumienia. Jednym z warunków, jakie stawia miasto, jest dalsze prowadzenie w tym miejscu działalności związanej z ochroną zdrowia oraz dostosowanie budynku do wymogów stawianych przez Ministerstwo Zdrowia. Budynek powinien przejść modernizację, by w 2016 roku spełniać wszystkie, restrykcyjne normy.

Dodatkowo władze miasta chcą by budynek został poddany termomodernizacji. Koszty remontu są duże, dlatego też negocjowana obecnie umowa ma zostać zawarta na 15 lat.

Szczegóły porozumienia powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Podejmując się użytkowania przychodni, starostwo i pośrednio ZOZ w Knurowie muszą zadbać o środki na realizację zadań wynikających z umowy.

R.