Grali i zbierali pieniądze dla Antosi. Kibice Górnika Zabrze spotkali się w Knurowie [zdjęcia]

Było głośno, momentami widowiskowo, ale co najważniejsze nie zabrakło sportowej rywalizacji. Kibice Górnika Zabrze spotkali się na czwartej edycji turnieju organizowanego w Knurowie.

Torcida Knurów Cup to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz imprez w mieście. Podobnie jak w latach ubiegłych chętnych do kibicowania, ale aktywnego uczestniczenia w tym wydarzeniu nie brakowało.

Tym razem zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły. Można było również zmierzyć się z wyciskaniem sztangi leżąc, przeciąganiem liny, a dla najmłodszych przygotowano dmuchańce.

Celem imprezy jest zachęcenie młodzieży do kibicowania Górnikowi Zabrze i pokazanie, że kibicie to nie tylko samo zło. Potrafimy coś zrobić, chcemy zmienić obraz tego jak pokazuje nas się w mediach – mówi jeden z organizatorów.

Rywalizacja piłkarzy zakończyła się zwycięstwem drużyny z Czerwionki-Leszczyn. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Knurowa, a na trzecim Gierałtowice.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia organizowanego na boiskach przy Alei Lipowej zbierano pieniądze na ratowanie nóżek Antosi Wieczorek.

R.

Komentarze

 1. Witam wszystkich!Głównym celem organizacji turnieju była integracja kibiców mających w sercu Górnika Zabrze oraz zachęcenie młodych osób do rozpoczęcia wspaniałej przygody związanej z kibicowaniem. Przy tej okazji postanowiliśmy również zrobić „coś fajnego” więc, połączyliśmy sportową rywalizację z darmowymi zabawami dla małolatów i zbiórką pieniędzy dla Antosi. Przy tej okazji chcieliśmy pokazać, jak bardzo zakłamany jest medialny obraz kibiców piłkarskich. Czy swoje cele osiągnęliśmy? Ależ naturalnie, dostaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii na temat naszej imprezy! Dodatkowo sprawiliśmy frajdę dzieciakom oraz dołożyliśmy swoją skromną cegiełkę do leczenia Antosi Wieczorek. Nie mówiąc już o ponad 200 gościach z całego Śląska, którzy będą u siebie w miastach pozytywnie wypowiadać się o Knurowie. Wszystko zorganizowaliśmy z własnych pieniążków oraz pomocy sponsorów, za co serdecznie dziękuję w tym miejscu. Czytając Wasze komentarze zdaję sobie sprawę, że wizerunku dzikusów, bandytów i patologii nie zmienimy. Cóż trudno. Zastanówcie się tylko czy Wasze opinie są obiektywne. Więcej chamstwa, przekleństw jest w dzisiejszych czasach przecież w przeciętnym Gimnazjum. Dzisiaj są Dni Knurowa i podejrzewam, że będzie 10x więcej „patologii” niż zgotowały Wam dzikie zwierzęta podczas turnieju. Czy Wam się to podoba czy nie, podobne turnieje będziemy robić nadal. W jakiej formie i gdzie to się jeszcze okażę, ale to my będziemy tworzyć pozytywny obraz naszego miasta, zamiast wylewać żale i narzekać w internecie. Pozdrawiam!

 2. szkoda że te ‚dzikusy’ was, społeczniaki nie zjadły

 3. Takich dzikusow jak ci kibice to z daleka omiłac lepiej spotkac stado dzikich zwierzat niz młodych zdziczałych chłopakow

 4. Adrianna z tego co widziałem to puszki zostały powieżone dobrym osobą… Panowie i Panie ktorzy zbierali dla Antosi wiedzieli jak zmotywowac do wrzucania a i informacje o niej mieli spore więc mówiac na nich chamy obrażasz tych ludzi.

 5. Tak, tyle dobrego zrobili, ale jak później się zachowywali na mieście to już inna sprawa, porozbijane butelki na środku chodników, wszędzie niesamowicie głośno i strach przejść obok takiej bandy schlanych karków, bo cholera wie co im nie spasuje.

 6. Dlaczego tylko narzekamy i krytykujemy to z czym zmagali się nasi kibice. Były atrakcje dla dzieci jak i dla dorosłych ciągle prowadzona była zbiórka na Antosie jak widać znalazło się wielu również młodszych którzy z chęcią pomagali .

 7. Krytyka wyrażana na tym forum jest śmieszna . Puszki dla małej Antosi najwidoczniej nie były powierzone w złe ręce skoro z tego co mi wiadomo została nazbierana ładna suma pieniędzy w tym dniu i przeznaczona dla dziewczynki. Dużo przeklęństw , wulgaryzmów ? z tego co przeczytałam u góry do Knurowa zjechały 24 drużyny piłkarskie to co się dziwić chyba dobrze wiemy jak faceci zachowują się na boisku. Totalnym upadku patogi ktoś skomentował ? to dlaczego” dutagamo ” nie zgłosiłeś się aby pomóc to była akcja charetatywna może lepiej wyglądałaby z twoim udziałem ? Owszem może i wszystko nie było dopracowane i nie mówie że wulgarymy które tam były nadużywane są wporządku , ale chłopcy poświęcili swój wolny czas w celu organizowaniu tego turnieju , było wielu potrzebnych osób do pilnowania dzieci robienia kiełbasek czy innych czynności i jak widzimy nie tylko hooligani ale i dobrzy ludzie którzy potrafią coś zoorganizować i wspólną pracą osiągnąć cel. Dorośli robili swoje a dzieci miały zapewnione atrakcje za które nie trzeba było płacić w zamian za poświęcenie swojego czasu otrzymują teraz same negatywne komentarze. To był pierwszy turniej na taka skale osób wydaje mi się że drugi będzie bardziej dopracowany bo napewno wyciągną błędy i będą chcieli je skorygować.

 8. niekrytykrytyk

  jesteście śmieszni patologia to WY w internecie potraficie skrytykować wszystko, to czemu nikt z Was wczoraj nie podszedł i powiedział to organizatorom w twarz ! śmiech na sali

 9. Jak zwykle kibice albo raczej KBOLE pokazali totalny brak klasy… żenada totalna!! mieszkam od tego boiska raptem jakieś kilkaset metrów… i nie potrafiłem znieść faktu że w sobotnie popołudnie musiałem słuchać tego jak się knurowianie zachowują WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD!! Kolejna akcja charytatywna która okazała się totalnym upadkiem z faktu „patologii” w wykonaniu z pewnością nie tylko knurowian ale i naszych pobliskich sąsiadów…!!

 10. Cel szczytny ale kwestujacy z puszkami dla malej Antosi-TRAGEDIA!Bylam,widzialam.Bylam z dziecmi,uszy „wiedly”od tych przeklenstw.Przeleje Antosi te pieniazki ktore mialam na festynie,ale takim chamom nie dalabym nawet grosza.Brak kultury zupelnie,calkowita znieczulica na kobiety i dzieci

 11. Takich SPOŁECZNIAKÓW jak na tym osiedlu chyba nie ma nigdzie !!

 12. Zofia i tak szukacie dziury w całym … dla Was dalej jesteśmy BANDYTAMI !

 13. Cel szczytny i za to brawo ! Natomiast wszelkiego rodzaju chamstwo, wulgaryzmy jakie mogliśmy słuchać na osiedlu w „wykonaniu” „kibiców” powinny być napiętnowane.