Szpital w Knurowie uruchamia pracownię tomografii komputerowej

Szpital w Knurowie uruchamia pracownię tomografii komputerowej
Foto: Szpital w Knurowie

W połowie września zostanie uruchomiona najnowocześniejsza pracownia tomografii w naszym regionie. Szpital w Knurowie zyskuje tym samym narzędzie diagnostyczne, które pozwoli obsługiwać zarówno własnych pacjentów, jak i osoby posiadające skierowania z zewnątrz.

W pracowni można wykonać wszystkie badania tomografii komputerowej z wyjątkiem specjalistycznych badań serca. Zakres przeprowadzanej diagnostyki obejmuje tomografię głowy, szyi, tętnic, klatki piersiowej, nerek, jamy brzusznej, miednicy, kończyn dolnych i górnych oraz kręgosłupa – odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego.

Dla pacjentów istotne jest, że dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, tomograf wykonuje badania o wysokiej jakości obrazu przy niskiej dawce promieni, co jest bezpieczne dla zdrowia. Jednak mimo wszystko należy pamiętać, że mamy do czynienia z promieniowaniem, dlatego konieczne jest skierowanie od lekarza – informuje placówka. – Przypominamy, że badania tomografem nie wykonuje się u pacjentek w ciąży oraz u osób, które nie mogą dłużej pozostawać w pozycji leżącej.

Z pracowni korzystać będą przede wszystkim pacjenci knurowskiego szpitala. To duże udogodnienie, bowiem do tej pory przewożeni byli na badanie do Gliwic. Ale pracownia będzie dostępna także dla chętnych z zewnątrz, obecnie jednak jedynie w formie odpłatnej.

Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie zapewnia, że cena za badanie będzie najniższa w regionie. – Oficjalnie pracownię otworzymy w połowie września, ale zachęcam, by już dzwonić i zapisywać się na konkretny termin.

Informacje dotyczące pełnego zakresu wykonywanych badań oraz rejestracja odbywają się pod numerem telefonu 32 331 93 22.

R.

Komentarze

  1. A płot w szpitalu po raz czwarty rozbierają. Podobno dyrektorzy szpitala wchodzą do pracy nie od strony ul Niepodległości ale od tyłu, tj od ul Ogana. Wstydzą się.

  2. A RENTGEN DALEJ NIE DZIAŁA …………….ŻAŁOSNE

  3. Ciekawe czy będzie tak jak do tej pory, że w lipcu już skończy się kontrakt i trzeba będzie czekać na badanie tomografem na kolejny rok. Czasami zaczynam się zastanawiać po co inwestować w taki sprzęt skoro nfz (celowo piszę z małych liter żeby zamanifestować brak szacunku do tej instytucji) nie chce płacić za badania. No chyba, że wychodzą z założenia, że znowu będzie to „usługa” dla wybranych (znajomych, rodzin lekarzy oraz bogatych pacjentów).