Szpital w Knurowie uruchamia pracownię tomografii komputerowej

Szpital w Knurowie uruchamia pracownię tomografii komputerowej
Foto: Szpital w Knurowie

W połowie września zostanie uruchomiona najnowocześniejsza pracownia tomografii w naszym regionie. Szpital w Knurowie zyskuje tym samym narzędzie diagnostyczne, które pozwoli obsługiwać zarówno własnych pacjentów, jak i osoby posiadające skierowania z zewnątrz.

W pracowni można wykonać wszystkie badania tomografii komputerowej z wyjątkiem specjalistycznych badań serca. Zakres przeprowadzanej diagnostyki obejmuje tomografię głowy, szyi, tętnic, klatki piersiowej, nerek, jamy brzusznej, miednicy, kończyn dolnych i górnych oraz kręgosłupa – odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego.

- Dla pacjentów istotne jest, że dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, tomograf wykonuje badania o wysokiej jakości obrazu przy niskiej dawce promieni, co jest bezpieczne dla zdrowia. Jednak mimo wszystko należy pamiętać, że mamy do czynienia z promieniowaniem, dlatego konieczne jest skierowanie od lekarza - informuje placówka. - Przypominamy, że badania tomografem nie wykonuje się u pacjentek w ciąży oraz u osób, które nie mogą dłużej pozostawać w pozycji leżącej.

Z pracowni korzystać będą przede wszystkim pacjenci knurowskiego szpitala. To duże udogodnienie, bowiem do tej pory przewożeni byli na badanie do Gliwic. Ale pracownia będzie dostępna także dla chętnych z zewnątrz, obecnie jednak jedynie w formie odpłatnej.

Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie zapewnia, że cena za badanie będzie najniższa w regionie. - Oficjalnie pracownię otworzymy w połowie września, ale zachęcam, by już dzwonić i zapisywać się na konkretny termin.

Informacje dotyczące pełnego zakresu wykonywanych badań oraz rejestracja odbywają się pod numerem telefonu 32 331 93 22.

R.

Komentarze

  1. A płot w szpitalu po raz czwarty rozbierają. Podobno dyrektorzy szpitala wchodzą do pracy nie od strony ul Niepodległości ale od tyłu, tj od ul Ogana. Wstydzą się.

  2. A RENTGEN DALEJ NIE DZIAŁA …………….ŻAŁOSNE

  3. Ciekawe czy będzie tak jak do tej pory, że w lipcu już skończy się kontrakt i trzeba będzie czekać na badanie tomografem na kolejny rok. Czasami zaczynam się zastanawiać po co inwestować w taki sprzęt skoro nfz (celowo piszę z małych liter żeby zamanifestować brak szacunku do tej instytucji) nie chce płacić za badania. No chyba, że wychodzą z założenia, że znowu będzie to „usługa” dla wybranych (znajomych, rodzin lekarzy oraz bogatych pacjentów).

Dodaj swoją opinię

lub dodaj swój komentarz jako gość (konieczna akceptacja moderatora przed publikacją).

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Gorące oferty